בליכוד חוששים: "לפיד גורר אותנו לבחירות חדשות"

גם בירושלים העשן הלבן עוד רחוק: המגעים בין נציגי שלוש המפלגות נמשכים ובליכוד מאשימים היום את לפיד בניסיון להוביל לבחירות בתקופה בה נתניהו מוחלש מתמיד. תיק החינוך במוקד הדינים כשנתניהו, לפיד ובנט נאבקים גם על ראשות ועדת הכספים

המגעים הקדחתניים להרכבת הממשלה נמשכים אמנם, אך ככל שעובר הזמן מתגלים פערים נוספים בין הצדדים. סלע המחלוקת בשלב זה הוא תיק החינוך בו מעוניין השר גדעון שר מהליכוד וחבר הכנסת הטרי שי פירון מ"יש עתיד". גורמים בשתי המפלגות מבהירים כי לא מתכוונים לוותר על התיק הנחשק גם במחיר של בחירות חדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים נראה היה שמתחילה להיבנות אמון בין נתניהו לפיד ובנט, אך עושה רושם שכל זה התמוסס. גורמים בליכוד אומרים היום שב"יש עתיד" מתמהמהים בכוונה כדי להגיע לבחירות כשראש הממשלה נתניהו מוחלש.

אך תיק החינוך הוא לא הדבר היחידי עליו נאבקים נציגי המשא ומתן של המפלגות. במפלגתו של לפיד עדיין עומדת על דרישתה לקבל שלושה תפקידים משמעותיים: תיק החינוך, תיק הפנים וראשות ועדת הכספים של הכנסת. לתפקיד האחרון מעוניין אביגדור ליברמן בפאינה קירשנבאום, לפיד מעוניין בעופר שלח וגם בנט מנסה לשבץ את אחד מאנשיו לתפקיד.

ההסכם יבוטל? לבני ונתניהו (חדשות 2)

נושא נוסף שעומד במחלוקת הוא ההסכם שנחתם בין הליכוד-ביתנו ל"תנועה". בליכוד נלחמים שלא לקצץ בתיקיה של לבני, אך אנשיו של לפיד הבהירו כי אם בליכוד מעוניים לתת לה שני תיקים הם ייאלצו לוותר על אחד משלהם כדי לא לחרוג מממשלת 21 השרים עליה הוסכם.

אך בין כל הוויכוחים יש גם הסכמות מדי פעם - וכפי שמסתמן כעת בבחירות הבאות יועלה אחוז החסימה ל-4%, דבר שיופיע בקווי היסוד של הממשלה הבאה, אם תצא באמת לדרך בימים הספורים שנותרו. על פי המתווה לממשלה הבאה ייכנסו מפלגות עם חמישה מנדטים ומעלה.