בליכוד מציעים פשרה: רוטציה בין סער לפירון במשרד החינוך

השיחות בין הליכוד-ביתנו ליש עתיד יתחדשו בצהריים, כשהמחלוקת העיקרית נותרה תיק החינוך. בליכוד מציעים שגדעון סער והרב שי פירון ישמשו כשרי החינוך – כל אחד בתורו. במפלגתו של לפיד טרם השיבו להצעה

ניסיון אחרון ליישוב המחלוקות (חדשות 2)

המשא ומתן הקואליציוני יתחדש בשעות הצהריים: צוותי המשא ומתן של הליכוד ביתנו ויש עתיד ייפגשו בתל אביב, כשהמחלוקת המרכזית שנותרה היא סביב תיק החינוך. הפשרה שמציעים בליכוד: לבצע רוטציה בין גדעון סער לרב שי פירון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפלגתו של לפיד טרם השיבו להצעה הזו והדיונים שיתחדשו צפויים להתמקד בנושא איוש המשרד הנחשב.

במקביל, אומרים גורמים בבית היהודי שכרגע מסתמן שלא יהיה שר שיעמוד בראש המשרד לענייני דת כי אם סגן שר - ככל הנראה הרב אלי בן דהן. בנוסף, היו"ר נפתלי בנט שצפוי לכהן כשר התמ"ת וההסברה יקבל אחריות מיניסטריאלית גם על ירושלים.

הישג ללפיד: ממשלה מצומצמת

אתמול, בתום שלוש שעות וחצי שעות של דיונים, הגיעו בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, יאיר לפיד ונפתלי בנט להסכמות בנוגע לצמצום מספר השרים שיכהנו בממשלה החדשה. בהתאם לדרישתה של מפלגת יש עתיד נקבע כי בממשלה ה-33 יהיו 20 שרים ושמונה סגני שרים. ח"כ ליברמן, שמקווה להתמנות לשר החוץ עם תום ההליכים המשפטיים נגדו, לא כלול במספר השרים שעליו הוסכם.

מקורביו של לפיד הסבירו לעיתון "ידיעות אחרונות" את "ההתאבדות", לדבריהם, של יושב ראש יש עתיד על הקמת ממשלה צרה. "ברגע שהוא קיבל את תפקיד שר האוצר כדי לשנות את סדרי העדיפויות הלאומיים הוא הבין שהמשמעות של ממשלה קטנה היא הרבה יותר קריטית מהבטחת בחירות".

שר החינוך גדעון סער קיבל אמש חיזוק מארגון המורים, הסתדרות המורים, יו"ר מרכז השלטון המקומי ומועצת תנועות הנוער, שפרסמו בזה אחר זה הודעות תמיכה בהישארותו בתפקיד. "הסתדרות המורים בישראל קוראת לראש הממשלה להשאיר את תיק החינוך בידי גדעון סער, וזאת כדי ליצור המשכיות במערכת החינוך ולהמשיך תהליכים חינוכיים רבי חשיבות", נכתב בהודעה מטעם הסתדרות המורים.

תיק הפנים מיועד ככל הנראה ליש עתיד, אך השאלה היא מי המועמד שיקבל אותו - חבר הכנסת מאיר כהן או חברת הכנסת יעל גרמן. אפשרות נוספת שעלתה במהלך הדיונים הקואליציוניים היא מינויו של גדעון סער לתפקיד שר הפנים, במידה והרב פירון יקבל את תפקיד שר החינוך.