ג'ודי ניר מוזס שלום נגד הרב פירון: "גזען חשוך"

רגע לפני ההכרעה על תיק החינוך מוסיפה ג'ודי ניר מוזס שלום שמן למדורה. אשתו של השר תקפה בחריפות בחשבון הטוויטר שלה את ח"כ הרב שי פירון בעקבות פרסום על כך שלפני עשור כתב שאין למכור דירות לערבים וכינתה אותו "גזען חשוך". פירון השיב לה ב"ציוץ" משלו: "חבל, פשוט כי מעולם לא אמרתי. כואב לי על צורת השיח"

ג'ודי נגד הרב פירון (דף הטוויטר של ג'ודי ניר מוזס)

ג'ודי ניר מוזס שלום, אשתו של השר סילבן שלום, תוקפת הבוקר בחריפות את ח"כ הרב שי פירון, ומי שמעוניין בתיק החינוך, בעקבות פרסום הבוקר בגלי צה"ל על התבטאויותיו בעבר נגד מכירת דירות לערבים. בעקבות חילופי הדברים ביניהם התנצלה מאוחר יותר מוזס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרב שי פירון שרוצה לחנך את ילדינו, פסק שאסור למכור דירות לערבים בשכונות של יהודים", "צייצה" מוזס שלום בחשבון הטוויטר שלה והוסיפה: "לא מוכנה שגזען חשוך יחנך את הילדים שלי".

ח"כ הרב פירון השיב לה ב"ציוץ" משלו: "חבל, פשוט כי מעולם לא אמרתי...כואב לי על הלב בעיקר על צורת השיח". מוזס בתגובה כתבה: "אם לא אמרת, אני הראשונה שאתנצל".

מוזס התנצלה: "סתם משחירים אנשים טובים"

הבוקר פורסם בגלי צה"ל כי הרב פירון, שנהג להשיב על שאלות הלכתיות של נוער בפורום האינטרנטי הדתי "כיפה", כתב לפני כעשור בתשובה לאחת הפניות כי "אין למכור את הבית לערבי, ובעיקר כשיש בכך איסור של 'לא תחונם', ולמכור לערבים בית בעיקר לאור המאבק המתנהל בימים אלה הוא ממש בחזקת איסור".

מלשכתו של ח"כ פירון נמסר בתגובה: "פורום כיפה עוסק בשאלות הלכתיות ובתשובות של ההלכה לנושאים שונים. המענה שנתן הרב פירון הוא המענה שנותנת ההלכה, ואינו מייצג את עמדותיו האישיות. בנושא מכירת הדירות לערבים: הרב פירון אינו עומד מאחורי הפסיקה ההלכתית בנושא, ופועלו בשנים האחרונות לקירוב לבבות בין ערבים ליהודים עומד כהוכחה ניצחת לכך".

מאוחר יותר אכן פרסמה  מוזס התנצלות וכתבה בטוויטר: "כפי שהבטחתי אני מתנצלת בפני הרב פירון על מה שכתבתי. חבל שיש כאלה שסתם משחירים אנשים טובים לשווא".