"רוצה להיות השרה לפיתוח הנגב והגליל"

חברי הכנסת הצעירים ממפלגת הליכוד ממשיכים לדרוש את מקומם סביב שולחן הממשלה החדשה. מס' 21 ברשימת הליכוד-ביתנו, חברת הכנסת מירי רגב, מתעניינת במשרד לפיתוח הנגב והגליל, אבל גם לא פוסלת את החינוך, הפנים והבריאות. "אני סומכת על ראש הממשלה", היא אומרת

בעוד נתניהו ממשיך במשא ומתן הקדחתני מול לפיד ובנט, אנשי מפלגתו מתחילים להתכונן ליום שאחרי המגעים הקואליציוניים - היום שבו יזומנו לפגישה עם ראש הממשלה ולהציג את ציפיותיהם ודרישותיהם. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, שעה קלה לפני ההודעה על ההחלטה למנות 20 שרים בלבד בממשלה הבאה, סיפרה ח"כ מירי רגב כי היא הייתה רוצה לעסוק בתפקיד שרת הבינוי והשיכון, "אבל לצערי הוא לא יישאר בליכוד. הייתי מאוד שמחה לקחת את תיק פיתוח הנגב והגליל. זה נושא שמאוד מתאים לי, הפריפריה וצמצום הפערים. אבל בוא נמתין לשיחה עם ראש הממשלה. נראה אילו תפקידים יישארו בליכוד. מה עם החינוך, הפנים, הבריאות. עדיין הדברים לא ברורים", היא אומרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ רגב צופה שייקח עוד לא מעט זמן עד שנדע אילו מחברי מפלגתה עומדים לכהן בממשלה הבאה כשרים, סגני שרים ויושבי ראש ועדות בכנסת. "האיום מאחורינו ברמת הקואליציה, אבל בסיעת הליכוד זו רק תחילת הדרך", היא מבהירה, "כי לפחות אני עדיין לא זומנתי לשיחה אצל ראש הממשלה".

לדבריה של רגב, הדרישות הנשמעות בימים אלה מצד חברי הכנסת הצעירים של הליכוד נכונה מאוד בעיקרה. "ראש הממשלה לא יכול להתעלם מתוצאות הפריימריז ומקול הבוחר הליכודי", היא טוענת בתוקף. "תוצאות הפריימריז מדברות בעד עצמן. נתניהו מכיר את התוצאות לא פחות טוב מאיתנו, ולכן הוא צריך לשלב בצורה נכונה ומאוזנת בין אותה גוורדיה ותיקה לפנים החדשות בליכוד".

רגב לא מציינת שמות של שרים ותיקים בליכוד אך היא לא משאירה מקום לספק: "כל אחד מהשרים יודע מה מקומו בפריימריז וכל אחד יודע מי היה לפניו בפריימריז. לא יכול להיות שבעידן החדש נמשיך לפעול בכלים הישנים. אני סומכת על ראש הממשלה שיעשה את האיזון הנכון, כדי שנבוא גם אנחנו עם ידיים נקיות לציבור הליכודי ולא נגיד לו 'הלכנו לפריימריז, אבל אנחנו לא שמים על מה שאמרתם'".

רגב התייחסה בריאיון גם ל"ניצחון החמוץ" של רשימת הליכוד ביתנו. "ברור שהשמיכה קצרה. בסופו של דבר, הליכוד הביא 20 מנדטים", היא מודה. "צריך לעשות בדק בית".