נתניהו נגד רשימת העבודה: ממחזר ביקורת‎ שפרסמה הבית היהודי

ראש הממשלה נתניהו התייחס לראשונה לתוצאות בבחירות המקדימות במפלגה המתחרה לו, ותקף אישית את המועמדים. נתניהו ציטט אמירות מעוררות מחלוקת של חלקם, כפי שעשתה מפלגת הבית היהודי עוד לפניו, וטען: "תהום פעורה בנינו"

נתניהו: "רשימת שמאל קיצוני" (חדשות 2)

חזית מאוחדת - וממוחזרת - בימין נגד השמאל החדש: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) לראשונה לרשימה הנבחרת של מפלגת העבודה שתייצג את "המחנה הציוני" בבחירות לכנסת ה-20. בפוסט שהעלה לפייסבוק, טען נתניהו כי מדובר ברשימת "שמאל קיצוני ואנטי ציוני", כך כלשונו. כגיבוי לדבריו, הביא נתניהו ציטוטים של חלק מהמועמדים, כפי שעשתה מפלגת הבית היהודי רק שעות ספורות לפניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו טען בדבריו כי "תהום פעורה בין הליכוד בראשותי לבין העבודה". הוא בחר לצטט מספר אמירות של נציגי המפלגה, בהן: "נשים ישראליות לא צריכות לשלוח את ילדיהן לצבא" (מרב מיכאלי), "התקווה הוא שיר גזעני" (סתיו שפיר) ו"הזהות הפלסטינית שלי חזקה מזו הישראלית" (זוהיר בהלול). אתמול, כאמור, מפלגת הבית היהודי הפיצה ברשתות החברתיות את אותם ציטוטים, כחלק מקמפיין הבחירות של המפלגה.

קמפיין הבית היהודי (פייסבוק)

נתניהו טען כי מדובר בפערים שאינם ניתנים לגישור בין מפלגתו שלו לבין הפנים החדשות של העבודה. "אין מפגש בין התפיסה הלאומית והאחראית של הליכוד בראשותי לבין הרשימה השמאלית וחסרת האחריות של ציפי ובוז'י שעכשיו מתברר שהיא רשימה שמאלנית קיצונית", הוא הוסיף. נראה שלפחות הפערים בינו לבין מפלגתו של נפתלי בנט הצטמצמו, והשניים שסיכמו בניהם על פי הדיווחים לא להתנגח, משתפים פעולה - לפחות בכל הנוגע לססמאות. 

בעבודה דווקא חוגגים, אמש (פלאש 90)

במפלגת העבודה דווקא הביעו אמש שביעות רצון מהרשימה החברתית הכוללת מספר רב של נשים. "זה ערב של מהפך, יש לנו נבחרת נהדרת", אמר אתמול יו"ר המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג. "זו נבחרת שכוללת את כל המגזרים בישראל, זו נבחרת נקיית כפיים, רעבה לשינוי, שמחכה רק להסתער, ביחד, על המצוקות והבעיות שמעיקות על אזרחי ישראל ולהציע פתרונות שיביאו תקווה, פתרונות שיכולים להביא לדרך אחרת".

לאחר דברי השבח למפלגתו, תקף הרצוג ישירות את ראש הממשלה: "נתניהו רק חושב על הכיסא ולא על טובת המדינה ואזרחיה - תרשו לי לענות ישירות לנתניהו שאומר שעוני הוא גזירת גורל, שדירה הפכה להיות לפנטזיה, שאפשר או לעסוק בביטחון או לעסוק בכלכלה".