מסתמן: נתניהו, בנט ולפיד יסכמו בפגישתם על הממשלה החדשה

נתניהו נועד פעם נוספת עם יאיר לפיד ונפתלי בנט במטרה להגיע להבנות שיאפשרו את הקמת הממשלה. המחלוקות המרכזיות נותרו מתווה השוויון בנטל ומספר השרים. ההערכות הן שהיום אחה"צ ייחתם ההסכם ויוסכם על מתווה הממשלה החדשה

ממשלה חדשה - ככל הנראה עוד היום: חלקה הראשון של פגישת רה"מ נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן עם בנט ולפיד הסתיים, והצדדים צפויים לשוב ולהיפגש שוב אחר הצהריים. ההערכה: בפגישה הנוספת ייחתם ההסכם הקואליציוני ויוסכם על מתווה הממשלה החדשה. בשלב זה לא ברור מהו המתווה המדויק שהוסכם בכל האמור למספר השרים בממשלה ה-33.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות שקדמו למפגש עוד קיימו צוותי המשא ומתן של שלוש המפלגות - הליכוד-ביתנו, הבית היהודי ויש עתיד - דיונים מרתוניים שנועדו לגבש את המתווה שיהיה מקובל על כל הצדדים. על פי ההצעה האחרונה בה דנו, הממשלה הבאה תכלול 22 שרים, כאשר מפלגת "יש עתיד" תקבל 5-4 תיקים, הבית היהודי לעומת זאת תקבל שלושה תיקים בלבד.

מהלך כזה אמנם יגרום לכך שמפלגתו של לפיד תאייש פחות תפקידים סביב שולחן הממשלה, אך סביר שתיתן לו את "תמונת הניצחון" לאחר שהבטיח במהלך מערכת הבחירות כי יפעל לצמצום משמעותי במספר השרים שהגיע בממשלה הנוכחית ל-30.

בעקבות צמצום מספר השרים: תסיסה בליכוד

מספר השרים שצפוי לרדת באופן משמעותי כבר גורם לתסיסה בקרב חברי הכנסת בליכוד שממתינים בעת האחרונה לחלוקת התפקידים. אחדים מהם, בהם דני דנון, ציפי חוטבלי ויריב לוין שנבחרו במקום גבוה ברשימת המפלגה הביעו תרעומת על כך שהם לא צפויים לאייש את התיקים אותם יחלק ראש הממשלה.

אתמול דיווחו הצדדים על התקדמות איטית במשא ומתן, כשבמרכז חילוקי הדעות, עדיין - מספר השרים ונושא השוויון בנטל, עם זאת נאמר כי יש הסכמות עקרוניות מסוימות בנושא.

נתניהו זימן אמש את לפיד ובנט, לאחר שהמשא ומתן שהחל אתמול בצהריים בין הצוותים של יש עתיד והליכוד-ביתנו נתקע. על פי גורמים המעורבים בפגישה, ביש עתיד התעקשו לרדת לפרטי פרטים, מה שהקשה על המשך המגעים.