שטייניץ במסר ללפיד: "התקציב הבא לא יהיה פשוט"

שר האוצר היוצא נשא היום את נאומו האחרון בתפקידו והתייחס למחליפו בתפקיד, שככל הנראה יהיה יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד. " "המשבר הכלכלי עוד נמשך ואירופה קורסת לנגד עינינו עם עשרות אלפי מובטלים", אמר. "התקציב הקרוב לא יהיה פשוט לשר האוצר החדש"

רומז ללפיד. שטייניץ (רויטרס)

שר האוצר יובל שטייניץ התייחס הבוקר לאתגרים המצפים למי שמסתמן כמחליפו בתפקיד, יאיר לפיד, ואמר כי לאחרון צפויה עבודה רבה מפני "שהתקציב הקרוב לא יהיה פשוט, אירופה קורסת לנגד עינינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה נאומי האחרון כשר האוצר", פתח שטייניץ את דבריו. "קיבלתי הרבה סיוע, אבל את רובו קיבלתי משני אנשים: משה גפני (יו"ר ועדת הכספים היוצא) ואיציק כהן (ש''ס). הייתה לי זכות גדולה בארבע השנים הגדולות להוביל את כלכלת ישראל באחת הקדנציות הכי ארוכות בתולדות מדינת ישראל - לפחות ב-40 השנים האחרונות. זו גם קדנציה שהתנהלה בתקופה הכי סוערת והכי קשה בכלכלה הגלובלית".

"המשבר הכלכלי נמשך"

שר האוצר הדגיש כי בפני מדינת ישראל ניצבים אתגרים לא פשוטים. "המשבר הכלכלי עוד נמשך", המשיך שטייניץ. "אירופה קורסת לנגד עינינו עם עשרות אלפי מובטלים. התקציב הקרוב לא יהיה פשוט לשר האוצר החדש".

בהמשך, ניבא שטייניץ רעות, כשאמר כי בתקציב הבא ייעשה קיצוץ של "מיליארדי שקלים יותר מהממוצע". עם זאת, ציין: "הכלכלה הלאומית שלנו נמצאת בדינמיקה חיובית בצמיחה גבוה ובאבטלה נמוכה - וזה הדבר הכי חשוב".

בסיום דבריו, פנה שר האוצר לחברי ועדת הכספים ואמר: "תעזרו לשר האוצר הבא כמו שעזרתם לי: בשיתוף פעולה ובהבנה לצרכי הכלכלה".