המו"מ הקואליציוני בשיאו: 22 שרים בממשלה?

לפי ההצעה בה דנים כעת, הממשלה תצומצם משמעותית. ככל הנראה הליכוד-ביתנו יוותר על תיק, יש עתיד תחזיק ב-5-4 תיקים ובבית היהודי יסתפקו ב-3 תיקים בלבד. ב-12:00 פגישה בין לפיד, בנט ונתניהו. הסכם עוד היום?

צוותי המשא ומתן של הליכוד-ביתנו, יש עתיד והבית היהודי מקיימים דיונים אינטנסיביים במטרה לגבש מתווה שיהיה מקובל על שלושת הצדדים ויאפשר לחתום על ההסכמים הקואליציוניים. על פי ההצעה שבה דנים, הממשלה הבאה תכלול 22 שרים, כאשר יש עתיד תקבל 5-4 תיקים והבית היהודי שלושה. בשעה 13:00 צפויים להיפגש שוב נתניהו, לפיד ובנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו נאלץ להתגמש בעקבות דרישתו של לפיד לצמצם את מספר השרים בממשלה הבאה ולא למנות שרים בלי תיק. ביש עתיד דרשו תחילה 18 שרים בלבד וצמצום משמעותי במספר סגני השרים, אך נראה כי גם לפיד הבין כי עליו להתפשר.

גם בליכוד-ביתנו צפויים לוותר על שר אחד כחלק מהפשרה. עדיין לא ברור אם במקרה כזה גם יושבת ראש התנועה ח"כ ציפי לבני, תיאלץ לוותר על השר שני ממפלגתה, כפי שהובטח לה בהסכם עם ראש הממשלה נתניהו.

היום ייחתם ההסכם?

לאחר שהפגישה בין נתניהו, ליברמן, לפיד ובנט הסתיימה אמש סמוך לחצות ללא חתימה על הסכם, בצהריים הצדדים ייפגשו בשנית. אתמול דיווחו הצדדים על התקדמות איטית במשא ומתן, כשבמרכז חילוקי הדעות, עדיין - מספר השרים ונושא השוויון בנטל, עם זאת נאמר כי יש הסכמות עקרוניות מסוימות בנושא.

אמש נתניהו זימן את לפיד ובנט, לאחר שהמשא ומתן שהחל אתמול בצהריים בין הצוותים של יש עתיד והליכוד-ביתנו נתקע. על פי גורמים המעורבים בפגישה, ביש עתיד התעקשו לרדת לפרטי פרטים, מה שהקשה על המשך המגעים.