מסתמן: אין חשדות פליליים נגד עמיר פרץ

ההאשמות של יחימוביץ' היו מוקדמות מדי? מעדויות ראשונות בחקירת פרשת קניית הקולות בבחירות המקדימות האחרונות במפלגת העבודה עולה כי חברי הכנסת עמיר פרץ ואראל מרגלית לא ביצעו עבירות פליליות. על פי החקירה הראשונית נראה כי הם העבירו כספים לפעילים שעסקו בשכנוע מצביעים, אך לא בתשלום למצביעים עצמם

היריבות מגיעה לשיא. ח"כים יחימוביץ' ופרץ (פייסבוק, יח"צ)

כשבוע מאז התפוצצה פרשת קניית הקולות לכאורה בפריימריז במפלגת העבודה מגיעים היום רשמים ראשונים מחקירת המשטרה בעניין. על פי ממצאים ראשוניים נראה כי אין חשד לפלילים נגד חברי הכנסת עמיר פרץ ואראל מרגלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מהעדויות שגבו עד כה חוקרי המשטרה בפרשה, נראה שהשניים אומנם העבירו כספים לפעילים כדי שישכנעו בוחרים להצביע, אך לא שילמו למצביעים עצמם תמורת קולותיהם.

פעולה כזו איננה מוגדרת כעבירה על חוק המפלגות ועל כן נראה שאין בכך עבירה פלילית. עם זאת, במשטרה מדגישים כי הם ממשיכים לפי שעה בחקירה כרגיל.

יחימוביץ' נגד פרץ, פרץ נגד יחימוביץ'

ח"כ עמיר פרץ (התנועה) הגיש ביום שלישי האחרון תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת נגד יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ'. במכתב טוען פרץ כי יחימוביץ הפרה את סעיף 2 לכללי האתיקה המחייב את חברי הכנסת לשמור על כבודם של חברי כנסת אחרים ולהימנע משימוש בלתי ראוי בחסינותם ובזכויותיהם כחברי כנסת.

"בזמן שכל כלי התקשורת נמנעו מפרסום שמותיהם של המעורבים בפרשה כנדרש וכראוי, פרסמה ח"כ יחימוביץ' את המידע בטענה שהיא מניחה שהדבר יפורסם בקרוב", כתב עמיר פרץ. "מדובר בניצול חסינותה הפרלמנטרית שלא כדין", הוסיף. בבוקרו של יום שלישי חשפה יו"ר העבודה את שמו של עמיר פרץ כשר הבכיר המעורב בקניית קולות בפריימריז.

ח"כ פרץ התראיין אז באולפן שש עם עודד בן עמי והכחיש את כל החשדות נגדו: "אני בעשייה הציבורית כבר 30 שנה. מעולם לא לקחתי שקל אחד לכיסי, מעולם לא עשיתי לביתי, מעולם לא שיחדתי אדם ומעולם לא שוחדתי על ידי אדם אחר. כל ההאשמות של יחימוביץ' מגיעות מסיבות של יריבות אישית".

"העיתוי של החלטה זו מעיד על חוסר ניקיון כפיה של יחימוביץ'", הוסיף פרץ במכתב ליו"ר הכנסת הזמני ח"כ בן אליעזר. פרץ הודיע עוד כי הוא מברך את מפכ"ל המשטרה על החלטתו לפתוח בחקירה וקורא לבצע זאת בצורה המהירה והיעילה ביותר.