נתניהו נפרד מהשרים: "נזכר כממשלה עם הכי הרבה הישגים"

14 שרים, כמעט מחצית מהממשלה היוצאת, נפרדים היום מהשולחן שהכירו מקרוב ב-4 השנים האחרונות. אהוד ברק, בני בגין, דן מרידור, מיקי איתן, אלי ישי ורבים אחרים יצפו מעכשיו בכורסאות עור הצבי בעיקר דרך מסכי הטלוויזיה והמחשב. ראש הממשלה היוצא נפרד מהם היום, בזמן ששרי ש"ס בחרו להרחים את הישיבה

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לנצח כבר ביום רביעי הקרוב על השבעת הממשלה החדשה, אבל הבוקר הוא עדיין נזהר לומר זאת באופן רשמי, בפתח ישיבת הממשלה האחרונה של זו היוצאת. "זו ככל הנראה ישיבתנו האחרונה", הוא הצהיר ועבר לשבח את הישגי הממשלה שיעמדו במוקד הישיבה. שרי ש"ס, שנכללים ברשימת השרים שנפרדים מהמעמד - בחרו להחרים אותו במחאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מתקפותיהם של אנשי ש"ס על ראש הממשלה נתניהו והליכוד ביתנו בעקבות ההחלטה שלא לכלול אותם בממשלה הבאה עלו היום מדרגה. אחרי הצהרות שונות בפייסבוק ובתקשורת, החליט היום יו"ר המפלגה אלי ישי, ואיתו יתר שרי המפלגה, אריאל אטיאס, יעקב מרגי ומשולם נהרי להחרים את הישיבה ולא להגיע אליה.

גורמים במפלגה בחרו היום להתייחס לאירוע בביטול. "מדובר בסך הכל בפרפורי הגסיסה של הממשלה הנוכחית", טענו שם וסירבו להתרגש, "לא דנו שם בנשואים מהותיים". הם הוסיפו וציינו כי ש"ס מתכוונת להיות אופוזיציה לוחמת ותקיפה בקדנציה הקרובה.

ישי כתב: "די לשימוש הפתטי במילה 'אח'"

אמש כתב שר הפנים היוצא בעמודו ברשת החברתית - "האיומים, הספינים והורדת הידיים כבר לקראת סיום ואנחנו לקראת הצגתם של חברי הממשלה החדשה. הצלחתם להביא את המציאות אליה התפללתם, אף לא חרדי אחד יעמוד לצידכם בעת הצילום במדשאות בית הנשיא". ישי לא סיים בזאת ועבר למתקפה: "צורם לי שש"ס לא תיכנס לקואליציה, אך צורמת לי הרבה יותר, שמציאות זו לא נוצרה עכב אי הסכמות, היא נבעה מסיבה אחת פשוטה: לראות את החרדים בחוץ ויהיה מה, כל הגורס אחרת, איננו אומר אמת ומזלזל בשכלו של ציבור שלם. הכתם שבהחרמת הציבור אותו אני מייצג, בין המסורתי, החרדי והחילוני לא ימחה".

נתניהו: "הבאנו את ישראל למצב שהיא בטוחה, משגשגת ומתקדמת יותר"

ראש הממשלה נתניהו התעלם מחסרונם של שותפיו הקואליציוניים לשעבר, והמשיך לנהל את הישיבה כרגיל, תוך שהוא מתפאר במה שהגדיר הישגי הממשלה היוצאת. "אני מבקש להודות לשרים ולשרות על העבודה המצוינת שלהם במהלך ארבע השנים האחרונות", הוא פתח את דבריו וטען, "אלה היו ארבע שנים של עשייה רצפוה, של הצבת יעדים והשגת יעדים".

"אני חושב שבפרספקטיבה של זמן, הממשלה הזו תיזכר כאחת הממשלות שהשיגה יותר הישגים כמעט מכל ממשלה אחרת בתולדות מדינת ישראל", הכריז נתניהו בגאון, "ההישגים הם רבים והם חובקים עולם ונדבר עליהם במהלך הישיבה, אבל אני חושב שאנחנו הבאנו את מדינת ישראל למצב שהיא בטוחה יותר, משגשגת יותר ומתקדמת יותר בכל התחומים שעסקנו בהם".

"זו הייתה המטלה הראשונה שלנו - להביא את המדינה למצב טוב יותר ממה שקיבלנו אותה, ואין ספק שכך הדבר. אבל את זה עשינו בשעה שהעולם מסביבנו משתנה לרעה, המצב האזורי משתנה לרעה, הכלכלה העולמית מיטלטלת, איננה מתייצבת, ומדינת ישראל במובן הזה נמצאת במצב טוב יותר", התייחס נתניהו למצב הכלכלי של ישראל אל מול העולם.

"יש לנו עדיין אתגרים גדולים מאד לפנינו, כמובן, בהורדת יוקר המחייה והדיור, השויון בנטל, ומעל הכל, באתגרים הביטחוניים הכבירים שנערמים מסביבנו", המשיך ראש הממשלה, שימשיך לשאת בתפקיד, והפנה את מבטו לעתיד, "אנחנו נצטרך כמובן לטפל בזה בממשלה הבאה. אני מקווה מפה ששרי הממשלה הבאה יקחו דוגמה מהעשייה שלכם, של השרים השרות וסגני השרים".

"העבודה שלכם היא הדוגמה לממשלה הבאה. אם נפעל באותה התמקדות, באותו שיתוף פועלה גם בממשלה הבאה, אני בטוח שנוכל לגבור על כל האתגרים העומדים בפנינו", סיכם נתניהו את דבריו.