דנון: "חייבים ייצוג של פנים חדשות בממשלה"

חבר הכנסת דני דנון, מצעירי הליכוד ומי שזכה במקום החמישי ברשימת המפלגה בפריימריז מביע הבוקר אכזבה מתמונת הממשלה המתגבשת, בה ייתכן שלא יכהן כשר. "אנו נאלצים לשלם את המחיר על תוצאות הבחירות", הוא אמר בראיון לערוץ החדשות. אך הוסיף קריאה חד משמעית לנתניהו: "רה"מ חייב לייצג את צעירי הליכוד"

ראש הממשלה יתפנה הערב ככל הנראה מכאב הראש של בניית הקואליציה וצירוף המפלגות לממשלה, אך הדאגות שלו לא נגמרות כאן. נתניהו יצטרך החל ממחר לשבץ את אנשי מפלגתו שלו למעט התיקים שיוותרו בידי המפלגה, והקולות מתוך הרשימה כבר בוקעים החוצה. "ראש הממשלה חייב לייצג בחלוקת התיקים את צעירי הליכוד שהצליחו בפריימריז", אומר הבוקר ח"כ דני דנון בריאיון לערוץ החדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חבר הכנסת דנון זכה במקום החמישי בבחירות המקדימות שנערכו בליכוד לפני מספר חודשים בודדים. אז הוא יכול היה לחלום כבר על מינויו לשר, אבל היום קיים סימן שאלה גדול סביב סיכוייו לשבת סביב שולחן הממשלה הבאה. המגעים סביב הקמת הממשלה נמשכים בקצב קדחתני לקראת ההשבעה הצפויה ביום רביעי, אבל גם בשלב זה עדיין לא נסגרו קווי היסוד שלה, ואין הסכמה על סוגיית השוויון בנטל החשובה במיוחד ליש עתיד של יאיר לפיד ולבית היהודי של נפתלי בנט.

תיקי הפנים והחינוך עדיין מהווים פתח נוסף למחלוקת, כשגם ביש עתיד וגם בבית היהודי מנסים להשיג הישגים אחרונים, רגע לפני קו הסיום. המשוכה של נתניהו, עם זאת, צפויה להיות האכזבה מבית - של חברי הכנסת במפלגתו שלו.

"התאכזבנו מתוצאות הבחירות - עכשיו אנחנו נושאים בתוצאות"

חבר הכנסת דני דנון כבר מספק היום ניצנים ראשונים לתסיסה בליכוד בראיון לערוץ החדשות. "מוקדם עוד לחרוץ גורלות", פתח דנון בטון פייסני, "אנחנו עוד לא יודעים מה יישאר בחלקת הליכוד". "רצינו יותר מנדטים בבחירות האחרונות", הוא הודה, "התאכזבנו מהתוצאה, אבל אנחנו נאלצים לשאת בתוצאות. אני מאמין שיהיו גם מועמדים צעירים וגם וותיקים, ויהיה ביטוי גם לדור הצעיר שאני מייצג והצליח בפריימריז".

בהמשך בחר דנון לומר דברים דומים, אך נשמע כבר תקיף בהרבה. "אני חושב שרה"ב חייב לייצג את הדור הצעיר של הליכוד", הוא הבהיר, "לא יכול להיות שהמפלגה תשאר עם אותן פנים, אותם אנשים. אני מאמין שיהיה גם ייצוג לנו".

דנון מתייחס ככל הנראה בדבריו גם לחברת הכנסת ציפי חוטובלי שהצליחה להתברג למקום העשירי ברשימת המפלגה, אך לא צפויה לשבת סביב שולחן הממשלה הבאה. יש לציין כי שניהם דורגו בפריימריז גבוה יותר מחברי כנסת ותיקים אחרים, דוגמת צחי הנגבי או יולי אדלשטיין, שדווקא הוזכרו כמועמדים לכהונת שר. "צריך להמתין ולראות אילו תיקים יישארו לליכוד", הוא בחר מיד לסגת ולעסוק בליכוד כולו, "חשוב שיהיו לנו תיקים ביצועיים. שלא יווצר מצב שנתניהו רה"מ אבל התיקים הביצועיים יהיו בידי השותפים הקואליציוניים. אני מקווה שכבר מחר תהיה תמונה ברורה יותר".

את הראיון סיים דנון בדברים פיסניים מעט יותר. "אני לא נולדתי שר או ח"כ, ואני מתקומם על חלק מחבריי השרים שחושבים שהם חייבים להישאר שרים", הוא הצהיר, "אם לא אהיה שר אייצג את הליכוד, נאמני ארץ ישראל, מדינת ישראל, בכנסת. אני לא חייב להיות שר, כולנו שליחי ציבור".