עוד פגישה ועוד פגישה: המו"מ הלילי הסתיים ללא הסכמות

לאורך הלילה ועד לשעה שמונה בבוקר נועדו אנשי הליכוד ביתנו ונציגי יש עתיד בניסיון להגיע להסכמות על הקמת הממשלה, אבל גם הפעם לא יצא שם עשן לבן. בשעות אחר הצהריים צפויים הצדדים להפגש פעם נוספת. עם זאת ניתן לומר עם תום הפגישה, שתיקי החינוך וההסברה צפויים להשאר בידי הליכוד, בעוד יש עתיד תקבל את תיק הפנים

כמו בכל יום ראשון מתכנסת היום הממשלה לישיבתה השבועית, אך הפעם, תהיה זו הישיבה האחרונה של הממשלה ה-32 של מדינת ישראל. 14 משרי הממשלה, כמעט חצי מחבריה, ייפרדו היום מכורסאות עור הצבי, לפחות בקנדציה הזו. בתוך כך, לקראת השבעתה הצפויה של הממשלה החדשה באמצע השבוע, נמשכים המגעים הקואליציונים בקדחתנות. פגישה לילית בין הליכוד ביתנו ליש עתיד הסתיימה סמוך לשעה 8:00 בבוקר, גם הפעם ללא הסכם, אבל הם ישובו וייפגשו כבר בשעות אחר הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפגישה האחרונה בין נציגיו של נתניהו לאלה של לפיד, החלה בשעות הלילה המוקדמות והסתיימה רק הבוקר. גם הדיון הארוך הזה לא הצליח להניב סיכומים סופיים, אלא רק הערכות. גם בתום הפגישה הזו נראה שתמונת הממשלה החדשה כבר די מגובשת, וההערכה גם כעת היא שתיק החינוך יישאר בידי הליכוד, כמו גם תיק ההסברה והתפוצות, בניגוד לדיווחים לפיהם הוא ילך לבית היהודי ולנפתלי בנט. יש עתיד תזכה לתגמול על אובדן תיק החינוך עליו דיבר לפיד בלהט בקמפיין הבחירות שלו וצפויה לזכות עם זאת במשרד הפנים, בראשו צפוי לעמוד מאיר כהן.

רשימת התיקים לשרי יש עתיד (חדשות 2)

מההבנות שהושגו עד כה נראה שחזונו של יאיר לפיד לממשלה "רזה" לא צלח, ובממשלת נתניהו השלישית יכהנו 25 שרים ושמונה סגני שרים -קיצוץ של חמישה שרים בלבד. תמונת הניצחון של לפיד תהיה שולחן הממשלה שהורכב במיוחד עבור הממשלה היוצאת, שיפורק ולא ישמש תפאורה בהשבעת הממשלה החדשה.

ובינתיים - שרי הממשלה היוצאת נפרדים

ישיבת הממשלה הבוקר תהיה האחרונה של לא פחות מ-14 שרים - אהוד ברק, בני בגין, דן מרידור, דניאל הרשקוביץ, אלי ישי, משולם נהרי, יעקב מרגי, אריאל אטיאס, אבי דיכטר, יעקב נאמן, שלום שמחון, אורית נוקד, סטס מיסז'ניקוב ומיקי איתן - כמעט מחצית מהשרים.

הישיבה הזו, שתתנהל ככל הנראה באווירת פרידה, תעסוק בעניינם המונחים על שולחן הממשלה, אבל העיניים יהיו כמובן נשואות להמשך המגעים הקואליציוניים שעדיין לא הניבו הסכמות על קווי היסוד של הממשלה, או על סוגיית השיוויון בנטל שעומדת בבסיס ברית לפיד ובנט.

תמונת הממשלה המתגבשת נשארת יציבה

אז מי האנשים שישבו על כיסאות השרים? התמונה שעולה כעת היא שראש הממשלה הצליח לשמור אמנם שניים מהתיקים הבכירים בידי הליכוד-ביתנו, השלישי ילך ליאיר לפיד שיחליף את שטייניץ במשרד האוצר. אך זהו למעשה ההישג היחידי של ראש הממשלה שלא ימנה שרים חדשים מקרב אנשי מפלגתו.

רשימת התיקים לאנשי הבית היהודי (חדשות 2)

ח"כ שי פירון עדיין לוטש עיניים לתפקיד שר החינוך, אך גם השר המכהן, גדעון סער כבר הצהיר שברצונו להישאר בתפקיד, והוא זה שצפוי לנצח בהתמודדות. מלבד זה נראה כי מאיר כהן יהיה שר הפנים הבא של ישראל, שאול מופז יהיה שר הרווחה. אנשי הבית היהודי יקבלו את התיקים הבאים - יושב ראש המפלגה נפתלי בנט יהיה שר התמ"ת, מספר שתיים של המפלגה, ח"כ אורי אריאל ימונה לשר השיכון והבינוי, ומינוי של משה כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל יישאר בעינו. ח"כ אורי אורבך יקבל את תיק ירושלים והתפוצות והרב אלי בן דהן יכהן כשר הדתות.