מו"מ לילי לקראת השבעת הממשלה

השיחות הקואליציוניות שהתחדשו אמש מגיעות לישורת האחרונה. ב-48 השעות הקרובות ייסגרו כל הפערים וביום רביעי תושבע ככל הנראה הממשלה החדשה. מספר השרים שיכהנו בממשלת נתניהו השלישית יעמוד על 25 ולהם יתווספו גם 8 סגני שרים

המו"מ הקואליציוני נכנס הלילה לישורת האחרונה כאשר ההערכות הן כי השיחות יבשילו להסכמים ב-48 השעות הקרובות, לקראת טקס השבעת הממשלה החדשה, הצפוי להיערך ביום שלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מההבנות שהושגו עד כה נראה שחזונו של יאיר לפיד לממשלה "רזה" לא צלח, ובממשלת נתניהו השלישית יכהנו 25 שרים ושמונה סגני שרים. קיצוץ של חמישה שרים בלבד. תמונת הניצחון של לפיד תהיה שולחן הממשלה הקטן שהורכב במיוחד עבור הממשלה היוצאת, הוא יפורק ולא ישמש תפאורה בהשבעת הממשלה החדשה.

רשימת התיקים לשרי יש עתיד (חדשות 2)

אז מי האנשים שישבו על כיסאות השרים? התמונה שעולה כעת היא שראש הממשלה הצליח לשמור אמנם שניים מהתיקים הבכירים בידי הליכוד-ביתנו, השלישי ילך ליאיר לפיד שיחליף את שטייניץ במשרד האוצר. אך זהו למעשה ההישג היחידי של ראש הממשלה שלא ימנה שרים חדשים מקרב אנשי מפלגתו.

רשימת התיקים לאנשי הבית היהודי (חדשות 2)

הקרב האחרון - תיק החינוך

אבן המחלוקת האחרונה שנותרה עדיין היא תיק החינוך. ח"כ שי פירון לוטש עיניים לתפקיד, וגם השר המכהן, גדעון סער כבר הצהיר שברצונו להישאר בתפקיד. מלבד זה נראה כי מאיר כהן יהיה שר הפנים הבא של ישראל, שאול מופז יהיה שר הרווחה. אנשי הבית היהודי יקבלו את התיקים הבאים - יושב ראש המפלגה נפתלי בנט יהיה שר התמ"ת ויקבל את תיק ההסברה, אחד מהמשרדים שיפורקו עם צמצום הממשלה, מספר שתיים של המפלגה, ח"כ אורי אריאל ימונה לשר השיכון והבינוי, ומינוי של משה כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל יישאר בעינו. ח"כ אורי אורבך יקבל את תיק ירושלים והתפוצות והרב אלי בן דהן יכהן כשר הדתות.

אלי ישי: "די לשימוש הפתטי במילה 'אח'"

מי שהשלים עם תוצאות השיחות הוא אלי ישי מש"ס. שר הפנים היוצא כתב הערב בעמוד הפייסבוק שלו כי "האיומים, הספינים והורדת הידיים כבר לקראת סיום ואנחנו לקראת הצגתם של חברי הממשלה החדשה- הצלחתם להביא המציאות אליה התפללתם, אף לא חרדי אחד יעמוד לצידכם בעת הצילום במדשאות בית הנשיא".

אך ישי לא סיים בזה ועבר למתקפה: "צורם לי שש"ס לא תיכנס לקואליציה, אך צורמת לי הרבה יותר, שמציאות זו לא נוצרה עכב אי הסכמות, היא נבעה מסיבה אחת פשוטה: לראות את החרדים בחוץ ויהיה מה, כל הגורס אחרת, איננו אומר אמת ומזלזל בשכלו של ציבור שלם. הכתם שבהחרמת הציבור אותו אני מייצג, בין המסורתי, החרדי והחילוני לא ימחה".

תוקף חזיתית את בנט, אלי ישי (חדשות 2)

"די, די לשימוש הפתטי במילה 'אח' אשר זה שמשתדל להכניסה בכל הזדמנות לא יודע כנראה את שטומנת בחובה. אם היו מחרימים חרדים חברי פרלמנט אירופאים במדינה כזו או אחרת, הצמד החדש היה מיד משמיע קול זעקה. 'יהודי לא מגרש יהודי' אך מסתבר 'שיהודי מחרים יהודי' זה לגיטימי, וכאשר יעבור לפיד למשימתו הבאה, בדמות פגיעה במתיישבים ובהתיישבות ביו"ש, אל לכם, אחי המתיישבים, להתדפק על דלתותינו בבקשת עזרה, אנחנו כבר נתייצב ולא נמתין לקריאה, תמיד היינו שם ותמיד נהיה".

"בחירות בעוד פחות משנתיים"

שר הפנים חותם את דבריו במבט לעתיד וכותב כי: "בראש מורם ובגאון נלך לאופוזיציה, מלחמתנו שם תהיה בניגוד גמור למלחמה שניהלו נגדו, לא מלחמת חרמות ונידויים, כי מלחמה על הזכות והחובה לייצג את אלו שאת קולם ניסו להשתיק, ובעוד פחות משנתיים, בעת העמדתנו שוב לבחירת הבוחר, אני יודע כי יעדיף את דרך ההבנה, ההידברות והחיבוק על פני דרך ההחרמה, הריחוק וההקצנה", דברי ישי הערב.