עד שייצא עשן: המו"מ הקואליציוני מתחדש

שישה ימים בלבד נותרו לראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. הערב, עם צאת השבת מתחדשים המגעים הקואליציוניים בין הצדדים במטרה לסגור את הקצוות האחרונים - לאחר שרוב ההסכמות כבר גובשו טרם כניסת השבת

המגעים מתחדשים, נתניהו ולפיד, ארכיון (רויטרס)

שישה ימים נותרו לנתניהו להרכיב את ממשלתו השלישית, אך לפי ההתפתחויות בימים האחרונים נראה שלא יהיה צורך להמתין עד לסוף השבוע הבא, וזאת תושבע כבר במהלך השבוע הקרוב. הערב עם צאת השבת יתחדשו השיחות בין הליכוד-ביתנו לאנשי יש עתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על הפרק הערב - ניסיון להגיע סופסוף לנוסח מוסכם על המתווה לשוויון בנטל. בליכוד מעריכים כעת שניתן יהיה להגיע לסיכומים סופיים תוך יממה ולהשביע את הממשלה החדשה לקראת סוף השבוע.

על פי חלוקת התיקים המסתמנת יקבל לפיד את תיק האוצר, בנט את משרד התמ"ת ומופז יתמנה לשר הרווחה. אורי אריאל, ימונה, ככל הנראה, לשר הבינוי והשיכון. יש עתיד תקבל גם את משרד הפנים, שבו יחזיקו, כפי המסתמן, יעל גרמן או מאיר כהן. יחד עם זאת, לא צפוי שי פירון להתמנות לשר החינוך - וגדעון סער המכהן כיום בתפקיד יזכה לקדנציה נוספת. מצד הליכוד יהיו שמונה שרים לבד מראש הממשלה נתניהו, גם ישראל כץ, ישמור על תפקידו כשר התחבורה.

יהיה שר התמ"ת? בנט (רויטרס)

למרות ההערכות, ציינו אמש גורמים בליכוד-ביתנו, כי הם "חוששים שלפיד גורר את המשא ומתן עד הרגע האחרון כדי לא לאפשר לבדוק אופציה אחרת ואז 'לסחוט' ולהכניס בקשות חדשות". הם גם הוסיפו, כי זוהי הסיבה שהם תובעים ממנו לפתוח במשא ומתן מחדש ולהמשיך אותו "עד שייצא עשן לבן".

יגיע בכל מקרה. הנשיא אובמה (רויטרס)

ובתוך כך, בבית הלבן הוציאו היום הודעה מרגיעה, והבהירו כי גם אם לא תוקם ממשלה בישראל במועד הצפוי, הנשיא האמריקני ברק אובמה יגיע לביקורו בארץ כמתוכנן ב-20 במרס.