ח"כ גרמן: "בכלל לא התחילו לדבר איתנו על נושאי המחלוקת"

האישה הבכירה ב"יש עתיד" הכחישה את הדיווחים לפיהם ישנה התקדמות במגעים הקואליציוניים. "בכלל לא סוכם על מספר השרים שיהיו בממשלה, אז שנדבר על תיקים?" אמרה והוסיפה כי מעולם לא הציעו ללפיד את תיק האוצר וכי שמע על כך מהרדיו

"אין הסכמות". ח"כ גרמן (ורדי כהנא)

על רקע הדיווחים על התקדמות משמעותית במו"מ להרכבת הממשלה ועל חתימה אפשרית על הסכם קואליציוני בין הליכוד-ביתנו ל"יש עתיד" כבר בשבוע הבא, גורמים במפלגה הצעירה מצננים את האווירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ח"כ יעל גרמן, מספר 3 ברשימת "יש עתיד" הכחישה הבוקר בריאיון לגלי צה"ל את הדיווחים לפיהם ישנן הסכמות בנושאים שכונו "נושאי המחלוקת" בין הליכוד-ביתנו למפלגתה, וכי כלל לא סוכם בין המפלגות על מתווה מוסכם של מספר השרים שיכהנו בממשלה הבאה.

"עדיין אין מחלוקת, פשוט כי לא התחילו לדבר על הנושאים שבמחלוקת", אמרה גרמן. "אפילו את מספר חברי הממשלה עוד לא גמרו לברר, אין הסכמה עדיין על מספר השרים - אז איך אפשר כבר לקבוע מי יכהן באיזה תפקיד?", תהתה חברת הכנסת גרמן שהצהירה כי ממשלה שבכוונתה לקצץ קיצוץ עמוק בתקציבה, חייבת להראות דוגמה אישית ולקצץ בעצמה את מספר חבריה.

"לפיד שמע שהציעו לו את תיק האוצר דרך הרדיו"

לא סירב לאוצר כי לא הוצע לו? לפיד (ערוץ הכנסת)
"מה שקרה לאורך כל הזמן הזה הוא שמעט מאוד דיברו באמת", הוסיפה גרמן, ששללה גם את הדיווחים לפיהם תיק האוצר הוצע ליו"ר מפלגתה יאיר לפיד. "דיברתי אתמול עם יאיר והוא אמר לי שאף אחד לא הציע לו את תיק האוצר. לכן הוא גם לא יכול היה לסרב לו", גילתה גרמן. "ממש כמו שהציעו לבנט את תיק החינוך ברדיו, כך הציעו ללפיד גם את תיק האוצר".

"אני מאוד מצטערת שהתקשורת הלכה שבי אחרי כל הסחרירים (ספינים). לפיד מעולם לא סירב לאוצר כי הוא לא הוצע לו", אמרה גרמן והוסיפה כי על פי מדיניות מנהלי המו"מ הקואליציוני מטעם המפלגה, החשיבות היתרה היא לעקרונות ולא לתיקים: "בעיית התיקים תהיה בעיה משנית", סיכמה.