הצדדים התקרבו: על סף הסכם קואליציוני

9 ימים להרכבת הממשלה. יאיר לפיד התקפל מדרישתו לתיק החוץ, והצדדים הסכימו על 23 שרים בממשלה הבאה. הערכה: עד שבת ייפגשו יו"ר יש עתיד ונתניהו לפגישה מכרעת. כבר ביום רביעי או חמישי הבא תושבע ממשלה חדשה

המשא ומתן הקואליציוני בשיאו, ונראה כי לפיד ובנט קרובים מאוד לחתימת הסכם סופי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - 9 ימים לפני המועד הסופי להרכבת הממשלה. בשעות הערב התכנס צוות המשא ומתן של הליכוד-ביתנו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, שם התקיים דיון והועברו מסרים ללפיד ולבנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ייתכן ועד סוף השבוע, ייפגשו ראש הממשלה ויושב ראש יש עתיד, במה שנראה כמו פגישה מכרעת ותהווה קפיצת מדרגה. גורם שמעורב במשא ומתן מטעם יש עתיד, אמר כי "אם נסכים על מספר מצומצם של שרים בממשלה, לא תהיה לנו בעיה עם תפקידי השרים שנקבל". בין הצדדים יש כבר הסכמה על 23 שרים בממשלה הבאה, כששר החוץ לשעבר ח"כ ליברמן לא יוכל לשמש תחילה כשר.

לפיד ויתר על תיק החוץ (רויטרס)

בכך לפיד למעשה מוותר על תיק החוץ ויקבל תיקים אחרים. לפיד עדיין לא הצהיר רשמית כי הוא מוותר על תיק כזה או אחר, זאת כי הוא מחכה לסגירה סופית של ההסכם, בו כבר מדובר על שיבוץ של ראשי ועדות בכנסת.

גם יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט כינס את יועציו על סף סיכום ההסכם. ניתן כבר לומר שכבר ביום רביעי או חמישי הבא תושבע ממשלה חדשה. עם זאת, לנתניהו עדיין יהיה קושי רב בחלוקת התיקים במפלגתו.

המירוץ להרכבת הממשלה - סיקור מלא:

עפר שלח: "נתניהו מתווכח עם מה שקבע הבוחר"

דרעי מאיים לפרוש מש"ס: דורש להיות יו"ר

לפיד: הדיווח על אולטימטום – ספין וניסיון להסחת דעת

דרעי על בנט ולפיד: "הברית החדשה"