תביעה: "הופכים את שרה לשק חבטות"

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו דורשת מחבר הכנסת מיקי רוזנטל להתנצל ולשלם לה 50 אלף שקלים, בעקבות פרסום בעיתון גלובס שבו נטען שנתניהו התנתה קבלת עובדת בכך שלא תיכנס להיריון במשך שלוש שנים. עורך דינה: "מדובר בכזב בוטה אשר כל מטרתו לשפוך את דמה של מרשתי בראש חוצות"

פרסום ראשון: רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מכריזה מלחמה נגד העיתונאי לשעבר וחבר הכנסת הטרי מיקי רוזנטל. נתניהו דורשת מרוזנטל להתנצל ולפצות אותה כספית, בעקבות דברים שאמר עליה ושפורסמו באמצעי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול צוטט רוזנטל באתר האינטרנט של העיתון גלובס, כמי שאומר ששרה נתניהו התנתה את קבלתה של מבשלת לבית ראש הממשלה בכך שזו תתחייב שלא להיכנס להיריון במשך שלוש שנים. בלשכת ראש הממשלה הכחישו נמרצות והדגישו כי המבשלת שלהם נשואה ויש לה ילדים. הם גם מנו את כל עובדות הלשכה - לכולן ילדים.

בתגובה לפרסום כתב הערב פרקליטה של שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן, מכתב חריף מאוד לח"כ רוזנטל, שכותרתו "התראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים". במכתב מבקש העו"ד מרוזנטל להעביר לשרה נתניהו 50 אלף שקלים באופן מיידי ולפרסם תיקון או הכחשה, ולא - יגיש נגדו תביעת לשון הרע.

"האיומים לא יסתמו לי את הפה"

"מדובר בכזב בוטה אשר כל מטרתו לשפוך את דמה של מרשתי בראש חוצות", כתב עו"ד כהן. "בדרך זו ביקשתם להצטרף לספורט הלאומי, להפוך את מרשתי לשק חבטות תקשורתי, כאשר האמצעי מקדש את המטרה - שיקולי רייטינג אישיים ורצון לתפוס כותרות על חשבון מרשתי".

מחבר הכנסת רוזנטל נמסר בתגובה: "למשפחת נתניהו יש שיטה: קודם מכחישים, אחר כך מאיימים בתביעות, אחר כך תובעים ואחר כך נסוגים מהתביעה. האיומים לא יסתמו לי את הפה".

מגלובס נמסר: "העברנו את הטיפול בנושא לגורמים משפטיים. אין לנו אלא להתפלא על כך שמצנזרים או מנסים לצנזר דברים שאמר חבר הכנסת מיקי רוזנטל במסגרת דיון פומבי".

במקביל למכתב ששוגר לרוזנטל, שלח עו"ד כהן, בשמה של שרה נתניהו, מכתב דומה לעיתון גלובס. במכתב הזה מתגלה פרשה חדשה שטרם פורסמה: ב-20 בדצמבר 2011 הגישה דנה סוויסה, צעירה ירושלמית, תביעה נגד שרה נתניהו לבית הדין לעבודה בירושלים.

הצעירה דרשה מנתניהו 135 אלף שקלים בטענה כי הייתה מועמדת להיות העוזרת האישית שלה, עברה את כל המבחנים והראיונות ואף נאמר לה שהיא עומדת להיכנס לתפקיד, אך ארבעה חודשים לאחר מכן הושבו פניה ריקם. לטענתה התנהגו כלפיה שלא ביושר והעדיפו על פניה פעילת ליכוד. בסופו של יום הגישו לבית המשפט בקשה בהסכמה לדחיית ההליך, כשהתובעת מביעה חרטה וחוזרת בה מהאמור בכתב התביעה.