דרעי על בנט ולפיד: "הברית החדשה"

חבר הכנסת אריה דרעי (ש"ס) יצא נגד הברית של יאיר לפיד ונפתלי בנט וכינה אותה "הברית החדשה". הוא גם חשף שהוא זה שהציע לבנט להקים בלוק של 30 מנדטים. "נתנו לנתניהו להוביל, אולי זו הייתה טעות", הודה

נגד הברית. דרעי (AP)

ככל שעוברות השעות, נראה כי המרחק בין ש"ס לממשלה רק הולך וגדל: אחד מראשי המפלגה, ח"כ אריה דרעי, שבר שתיקה של מספר שבועות ודיבר בפני פעילי מפלגתו בבני ברק. הוא ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את נפתלי בנט, יאיר לפיד וראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין ספק שהברית הזו, 'הברית החדשה' אני קורא לה, נוצרה בגלל טעויות של הניווט בהתחלה, הרחיקו אותם, לא התייחסו אליהם", ציין דרעי בהתייחסו ליחסים החמים שבין יו"ר יש עתיד ליו"ר הבית היהודי, בדברים שפורסמו באתר "כיכר השבת".

הוא גם ציין שהברית ביניהם מסוכנת: "זה כביכול יוצא אווירה במדינת ישראל של 'יהדות חדשה', 'יהדות נאורה', 'יהדות מתקדמת', כאילו מוציאה מחוץ לתחום, לצערי הרב, את היהדות המסורה מדור לדור, כאילו זה יהדות אחרת וזו הסכנה הגדולה של הדבר הזה".

לפיד ובנט. "הברית החדשה"? (יח"צ, חדשות 2)

"הצעתי לבנט להקים בלוק של 30 מנדטים"

במהלך דבריו, התייחס דרעי גם למשא ומתן הקואליציוני המקרטע: "איפה אנחנו נמצאים כעת במשא ומתן הקואליציוני, זה לא סוד, אנחנו תמכנו תמיד בבנימין נתניהו והודענו לו. אחרי הבחירות לא ניסינו לעשות יוזמות עצמיות". לדבריו, "זה לא המשאים ומתנים שאני רגיל בעבר, שאנחנו הכתבנו ועשינו. פה אנחנו קצת בכפפות של משי, כיוון שנתנו לנתניהו להוביל, ואולי זו הייתה טעות".

דרעי חשף כי הוא זה שהציע לנפתלי בנט להקים בלוק של 30 מנדטים יחד עם יהדות התורה. "השורה התחתונה שאני הצעתי לו שנעשה בלוק ביחד, 30 מנדטים החרדים והדתיים, נדרוש את תיק האוצר - אני הצעתי לו את זה כבר לפני מספר שבועות, עד עכשיו לא קבלתי תשובה ממנו, כך שמה שהתראיינו בתקשורת אנשים מ'הבית היהודי' ואמרו שהציעו לנו ואנחנו סרבנו ושהם התחננו, זה שקר וכזב".

המירוץ להרכבת הממשלה - סיקור מלא:

עפר שלח: "נתניהו מתווכח עם מה שקבע הבוחר"

דרעי מאיים לפרוש מש"ס: דורש להיות יו"ר

לפיד: הדיווח על אולטימטום – ספין וניסיון להסחת דעת