עפר שלח: "נתניהו מתווכח עם מה שקבע הבוחר"

מספר 6 ביש עתיד התייחס למחלוקות במו"מ הקואליציוני ולהתעקשות של לפיד על תיק החוץ והבהיר: "אנחנו קטנים במנדט אחד מהליכוד לבדו, ולכן דורשים מה שאנחנו דורשים". עם זאת, אמר שלח שעם קצת נחישות "תקום פה ממשלה עד סוף השבוע הבא"

על רקע המחלוקות במשא ומתן הקואליציוני בין לפיד ובנט לנתניהו, אומר עפר שלח, מספר 6 ב"יש עתיד" בריאיון לערוץ החדשות: "אנחנו שמים על השולחן את הדברים שהתחייבנו עליהם לבוחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלח מבהיר כי לא קיימים בין הצדדים משקעים יותר כבדים משהיו בהקמות ממשלות קודמות, שנמשכו עד הרגע האחרון. "אני מניח שזה לא שום דבר שיפריע אחר כך לממשלה לעבוד", אמר.

הח"כ הטרי הסביר את ההתעקשות של מפלגתו על התיק החוץ ואמר: "יש עתיד קטנה במנדט אחד מהליכוד לבדו, ולכן היא דורשת מה שהיא דורשת. מדובר בדברים דרמטיים ומהפכניים בתולדות ישראל. יש עתיד צריכה להיות במשרדים שיאפשרו לה לממש את מדיניותה. גם משרד האוצר הוא משרד כזה".

"אני לא יודע אם בודקים את הנחישות שלנו"

שלח הוסיף כי "רשימת השרים והכוח שלנו בממשלה צריכים לבוא לידי ביטוי גם בעניין המדיני. אם לפיד יהיה שר האוצר או החוץ, ליש עתיד יהיו לפחות 5 שרים בממשלה הבאה".

על הקשיים במגעים אמר שלח כי נתניהו הוא שמרכיב את הממשלה ועליו מוטל האחריות לפתור את הבעיות. "צריכה להיות מונחת הצעה על השולחן. חלק גדול ממה שאנחנו שומעים מתרחש בהצהרות לתקשורת, בספינים ובהאשמות", הדגיש. "זה לא מתרחש באמת בחדר המשא ומתן. אם שני הצדדים ייכנסו נחושים לפתור את הבעיות הלא גדולות שנותרו, תקום פה ממשלה עד סוף השבוע הבא כמו שהיא צריכה לקום".

שלח הוסיף כי "אני לא יודע אם בודקים את הנחישות שלנו. חודש שלם המשא ומתן התעכב כי נתניהו התווכח עם המציאות שקבע הבוחר. הדרישות שלנו הגיוניות ונובעות מהמצב האלקטורלי שנוצר אחרי הבחירות".