היועץ המשפטי לממשלה: "אין מניעה לשמור לליברמן את תיק החוץ"

עשרה ימים נותרו לבנימין נתניהו להרכיב ממשלה והמשבר במשא ומתן הקואליציוני עם יאיר לפיד נמשך, על רקע הוויכוח סביב תיק החוץ. היועץ המשפטי יהודה וינשטיין שלח היום מכתב לח"כ מיכאלי וליו"ר תנועת אומץ, שבו הבהיר כי נתניהו רשאי לשמור את תיק החוץ לליברמן

עשרה ימים להרכבת הממשלה, והוויכוח על תיק החוץ ממשיך לדחוק את יאיר לפיד לפינה לא נעימה: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע הערב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רשאי לשמור את תיק החוץ לאביגדור ליברמן - עד לסיום משפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ככל שמדובר בשאלת צירופו של חבר הכנסת ליברמן לממשלה לאחר כינונה בכלל ולתפקיד שר החוץ בפרט, הרי שבהתחשב בהלכה הפסוקה, שעתה של זו תגיע רק לאחר שההליך המשפטי המתנהל נגדו יסתיים, והיא תתברר בהתאם לתוצאות ההליך", הבהיר וינשטיין במכתב תשובה ששלח ליושב ראש תנועת אומ"ץ, אריה אבנרי.

"להשלמת התמונה", כתב היועץ המשפטי לממשלה, "אזכיר כי חוק היסוד מאפשר לצרף שר לממשלה לאחר כינונה ולהחליף את התפקידים בין השרים באישור הכנסת, ומן הבחינה המשפטית אין זה משנה אם במועד שיתבקש השינוי יכהן בתפקיד שר החוץ ראש הממשלה החדש עצמו או אדם אחר. יתר על כן, אין מניעה עקרונית כי ראש הממשלה יהיה ממונה על משרד ממשלתי נוסף, וכבר היו דברים מעולם".

בסיום המכתב ציין ויינשטיין, כי "בנסיבות המסוימות של ההליך הפלילי הנדון כאן ובהתחשב בגרסאות שמסרו עובדי משרד החוץ במשטרה, נראה כי החשש האמור הוא נמוך ולא מתעורר לדעתנו חשש לתקינות ההליך הפלילי בשל עדותם הצפויה במשפטו של מר ליברמן".