המשבר במו"מ נמשך: יש עתיד ביטלה פגישה עם הליכוד-ביתנו

10 ימים לפני פקיעת הארכה שניתנה לראש הממשלה נתניהו להקים את ממשלתו, ונדמה שהקרע בין הליכוד-ביתנו ומפלגתו של לפיד נמשך. הבוקר ביטלו נציגי יש עתיד את הפגישה המתוכננת. הסיבה לטענתם - נתניהו מתעקש על 28 שרים, בעוד לפיד מתעקש על 18 בלבד

לפיד ונתניהו. פיצוץ במו"מ (רויטרס)

הקרע במשא ומתן הקואליציוני בין יש עתיד לליכוד-ביתנו נמשך: מפלגתו של יאיר לפיד ביטלה הבוקר פגישה מתוכננת עם צוות המשא ומתן של הליכוד-ביתנו, זאת לטענתם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה 28 שרים בממשלה, בעוד לפיד דורש 18 שרים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בליכוד מסרו בתגובה כי "מדובר בניסיון שקוף להסיט את הדיון מהשאלה המרכזית - מדוע אחרי שכל מערכת הבחירות שאל לפיד 'איפה הכסף?', הוא לא השיב עד לרגע זה להצעה שניתנה לו להיות שר האוצר הבא של מדינת ישראל, במקום בו נמצא הכסף וניתן לעשות שינויים ורפורמות".

במקביל, לפיד אמר אתמול כי מפלגתו לא תשב בממשלה שבה ליברמן יהיה שר הביטחון. "אם לפיד לא מוכן שליברמן יהיה שר הביטחון, ואם הוא גם דורש את תיק החוץ לעצמו, אז מה בדיוק הוא מייעד לליברמן?", תהו בליכוד.

בליכוד הציעו ללפיד את תיק האוצר, ואילו לפיד בתגובה טען כי לא ניתן להצליח במשרד האוצר, אם ראש הממשלה לא מעוניין בהצלחתו של השר. גורמים בליכוד-ביתנו הבהירו כי רק אם לפיד יסרב לקחת את תיק האוצר, הוא יוצע למפלגת הבית היהודי בראשות ח"כ נפתלי בנט.

הברית מתחילה להיפרם? (AP ופייסבוק)

האם ברית לפיד-בנט מתחילה להיפרם?

למעשה, שום התקדמות לא חלה אתמול במשא ומתן הקואליציוני, וישנם שני נושאים המעכבים את התקדמותו: ההתעקשות של לפיד לקבל את תיק החוץ, והתעקשותו להרכיב ממשלה עם 18 שרים בלבד. בשני הנושאים הללו, הבית היהודי ויש עתיד לא מחזיקות באותה דעה, כשהבית היהודי קרוב יותר לעמדותיו של ראש הממשלה בעניינים אלה.

גורמים בבית היהודי אמרו אמש כי באופן עקרוני הם היו יכולים לחתום על הסכם קואליציוני עם הליכוד-ביתנו כבר תוך זמן קצר, אולם בגלל מפלגתו של יאיר לפיד - החתימה הזאת מתעכבת.

הקרע במו"מ הקואליציוני - סיקור מלא:

כאב הראש של נתניהו: המו"מ תקוע

הליכוד: תיק האוצר הוצע ללפיד

נתניהו ללפיד: "תיק החוץ יישאר בידינו"