כאב הראש של נתניהו - המו"מ תקוע

הקרב על התיקים בשיאו: לפיד מסרב לקבל את תיק האוצר שהוצע לו על ידי הליכוד-ביתנו ומתעקש לקחת את תיק החוץ. במפלגת השלטון אומרים בתגובה: "אם לפיד לא מוכן שליברמן יהיה שר הביטחון, ואם הוא גם רוצה להיות שר החוץ, אז מה הוא מייעד לליברמן?". בינתיים, נדמה שהברית בין לפיד ובנט מתחילה להיפרם

שבועיים לפני הבחירות, הבטיח יושב ראש מפלגת יש עתיד כי מפלגתו לא תשב בממשלה שבה ליברמן יהיה שר הביטחון. כעת הוא דורש את תיק החוץ, ובליכוד אומרים בתגובה כי "אם לפיד לא מוכן שליברמן יהיה שר הביטחון, ואם הוא גם דורש את תיק החוץ לעצמו, אז מה בדיוק הוא מייעד לליברמן?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בליכוד הציעו ללפיד את תיק האוצר, ואילו לפיד בתגובה טוען כי לא ניתן להצליח במשרד האוצר, אם ראש הממשלה לא מעוניין בהצלחתו של השר. גורמים בליכוד-ביתנו מבהירים כי רק אם לפיד יסרב לקחת את תיק האוצר, הוא יוצע למפלגת הבית היהודי בראשות ח"כ נפתלי בנט.

ודווקא בחזית הזו, שבין נתניהו לבנט, יש "רנסנס". השניים כבר מדברים על חלוקת התיקים, ומסתמן שהבית היהודי יקבלו את משרד הבריאות ומשרד הדתות.

ליברמן. לפיד לא רוצה אותו בביטחון או בחו (AP)

האם ברית לפיד-בנט מתחילה להיפרם?

שום התקדמות לא חלה היום במשא ומתן הקואליציוני, וישנם שני נושאים המעכבים את ההתקדמות: ההתעקשות של לפיד לקבל את תיק החוץ, והתעקשותו להרכיב ממשלה עם 18 שרים בלבד. בשני הנושאים הללו, הבית היהודי ויש עתיד לא מחזיקות באותה דעה. הבית היהודי קרוב יותר לעמדותיו של ראש הממשלה בעניינים האלו.

גורמים בבית היהודי אומרים כי באופן עקרוני הם היו יכולים לחתום על הסכם קואליציוני עם הליכוד-ביתנו כבר מחר, אולם בגלל מפלגתו של יאיר לפיד - החתימה הזאת מתעכבת.