שוב בחירות? יהדות התורה הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת

בעקבות דחיקתם המסתמנת של המפלגות החרדיות מן הממשלה, הגישו חברי מפלגת יהדות התורה הצעת חוק לפזר את הכנסת ה-19, שבועות בודדים לאחר שהתכנסה לראשונה, וללכת לבחירות. "בממשלה יישבו אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר, ממשלה שלא תוכל לטפל כראוי בנושאים שעל סדר היום", נכתב בהצעת החוק של ח"כ אורי מקלב

האם הכנסת ה-19 תפוזר? (רויטרס)

בדיוק חודש אחרי השבעת חברי הכנסת ה-19, הונחה היום על השולחן הצעת חוק לפיזור הכנסת הטרייה. חברי הכנסת מטעם יהדות התורה, ובראשם ח"כ אורי מקלב, טוענים כי תוצאות הבחירות האחרונות לא הניבו הכרעה ברורה, ולכן יש לפזר את הכנסת ולקיים בחירות חוזרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הסיעה החרדית הסבירו את הצעת החוק בטענה כי ההחלטה של ראשי מפלגות "יש עתיד" ו"הבית היהודי", המייצגים מיעוט של 31 מתוך 120 מנדטים, להחרים את המפלגות החרדיות מונעת מראש הממשלה נתניהו להקים קואליציה שתוכל לטפל כראוי שנושאים שעל סדר היום.

"בתחילה נראה היה כי ראש הממשלה יוכל להרכיב במהירות ממשלה שתאחד ותאגד בתוכה סיעות מכל הקשת הפוליטית, מימין ומשמאל, דתיים ושאינם, ממשלה רחבה שתייצג את מרבית אזרחי ישראל", נכתב בהצעת החוק.

"אלא שבממשלה כפי שהיא מסתמנת יישבו אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר, כפיית דעה, החרמה ושלילת זכויות המיעוט, זאת בהעדר משילות ותוך סיכון עתידה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל", נימק חבר הכנסת מקלב את הצעתו.

"מונעים משנאה", לפיד ובנט (AP, פייסבוק)

עוד טוענים חברי יהדות התורה כי הקואליציה אותה נאלץ נתניהו להקים בעקבות כיפוף הידיים של יאיר לפיד ונפתלי בנט, תביא למצב של ממשלה בתוך ממשלה. לכן, הם דורשים לפזר את הכנסת ה-19 ולקיים בחירות בתוך 90 יום מזמן קבלת החוק.