האם היועמ"ש יטרפד את כוונת רה"מ לשמור את תיק החוץ לליברמן?

לפני כחודש הצהיר שר החוץ לשעבר באופן פומבי על הסיכום שלו עם ראש הממשלה, לפיו לא ימונה שר חוץ בממשלה הבאה עד סיום משפטו בתיק מינוי השגריר בבלארוס. היום מאיים היועץ המשפטי לממשלה לפרק את הדיל הפוליטי, עם ההוראה לבחון את חוקיות ההסכם

היועמ"ש ייבחן את שמירת תיק החוץ לליברמן (רויטרס)

היועץ המשפטי לממשלה הורה היום על בדיקת ההסכם בין ראש הממשלה נתניהו לבין אביגדור ליברמן, לפיו ישמור ראש הממשלה את תיק החוץ למספר 2 שלו בליכוד-ביתנו, עד סיום משפטו בפרשת השגריר בבלארוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההסכם הלא רשמי - למרות העובדה שליברמן פרש מתפקידו כשר החוץ עם הגשת כתב האישום נגדו, הבטיח לו נתניהו כי בממשלה הבאה לא ימונה שר שיעמוד בראש המשרד, עד שיתבהר עתידו הפוליטי של ליברמן המואשם במרמה והפרת אמונים.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט כי יש לבחון את חוקיותו של ההסכם המדובר, זאת לאחר שעמותת אומ"ץ העבירה למשרד היועץ פנייה בנושא. לפני כחודש הכריז ליברמן על הסיכום שלו עם ראש הממשלה נתניהו, בתקווה שאחרי המשפט יוכל לשוב לתפקיד. ורק אתמול פורסם כי נתניהו סירב לבקשת ח"כ יאיר לפיד לתת לו את התיק הבכיר.

משפטו של שר אביגדור ליברמן בעקבות פרשת השגריר בבלארוס, נפתח לפני כשבועיים בבית משפט השלום בירושלים, עם הקראת כתב האישום נגד שר החוץ לשעבר. ב-25 באפריל יתקיים הדיון הראשון במשפט, כשבמרכז הדיונים צפויה לעמוד סוגיית המשך חייו הציבוריים של ליברמן.