נתניהו ללפיד: "תיק החוץ יישאר בידינו"

ראש הממשלה נתניהו ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד נפגשו ביום שבת ודנו בהרכבת הממשלה. נתניהו הבהיר ללפיד כי תיק החוץ יישאר בידי הליכוד-ביתנו והציע לו את תיק האוצר. גורמים המקורבים למו"מ אומרים כי הפגישה לא הייתה מוצלחת כמו פגישת נתניהו-בנט וכי עיקר המחלוקת בין הצדדים נסוב על חלוקת התיקים

המשא ומתן הקואליציוני ממשיך גם בערוצים חשאיים: ראש הממשלה נתניהו ויו"ר יש עתיד נועדו ביום שבת, לפני שנתניהו נפגש עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. על פי גורמים במו"מ, הפגישה עם לפיד הייתה מוצלחת פחות מהפגישה עם בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפגישה הבהיר ראש הממשלה ללפיד כי תיק החוץ לא יידון במהלך המו"מ הקואליציוני ויישאר בידי הליכוד-ביתנו, או במילים אחרות - יישמר לשר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן. עם זאת, ללפיד הוצע תיק בכיר אחר - תיק האוצר - שגם נפתלי בנט גילה בו עניין.

בסביבת ראש הממשלה אומרים כי המשא ומתן בין הליכוד-ביתנו לבין יש עתיד מתעכב, ובמידה רבה בגלל אי הסכמה על חלוקת התיקים. לאחר הפגישה עם נתניהו הגיע לפיד לפגישה ממושכת בביתו של נפתלי בנט, בצעד שמעיד על המשך התיאום ההדוק בין השניים.

נושא נוסף שעלה במהלך המו"מ הוא ההסכם הקואליציוני עם ציפי לבני ומפלגת התנועה. ההסכם, שעורר ביקורת רבה מצד הבית היהודי, לא ייפתח - כך הבהירו רה"מ נתניהו ואביגדור ליברמן לכל הצדדים המעורבים במו"מ.

לפיד: "זה רחוק מלהיות גמור"

ההסכם יישאר בעינו, לבני ונתניהו (חדשות 2)
מוקדם יותר היום התייחס לפיד למו"מ הקואליציוני והבהיר כי "זה רחוק מלהיות גמור". בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יש עתיד הוא טען כי המשא ומתן נמשך ו"יש לא מעט סוגיות שעוד לא פתרנו", כלשונו."הפוליטיקה הישראלית היא פוליטיקה של הפתעות. אני מקווה שיחד עם ראש הממשלה נצליח להקים ממשלה טובה ויציבה שתעסוק במה שטוב למדינה ולא לפוליטיקאים".

"אני מקווה שבשנים הקרובות נשפר את חיי אזרחי ישראל", בחר לפיד להתמקד ביום שאחרי הקמת הקואליציה וציין במיוחד: "כולל החרדים, שיגלו שאנחנו לא רק נגדם, אנחנו נהיה כתובת עבורם. לעבוד בשירותם זה חלק מתפקידנו".בסיכום דבריו הבהיר לפיד כי הקמת הממשלה היא לא בהכרח עניין של ימים ספורים. "חיכינו עד עכשיו ונחכה עוד קצת. יש דד ליין, ולא נוכל לעקוף אותו".

גם סיעת הבית היהודי התכנסה היום לישיבה שבועית. את הדיון הזה פתח יושב הראש נפתלי בנט, שהתייחס גם הוא, איך לא, למשא ומתן הקואליציוני: "לפני כמה ימים טיילתי באזור עמק האלה וראינו מרבצים של טורמוסים", בחר בנט לפתוח את דבריו בתיאורים מחיק הטבע, "גם בשדה הפוליטי עוברים מחורף לאביב. זה מקור להרבה רצון טוב ואווירה טובה להקים ממשלה. אני מקווה שבדרך לא נקבל פריחה" הוא התבדח. בנט סיכם - "אנחנו מפשילים שרוולים לסייע לראש הממשלה להקים ממשלה רחבה ולהיות לו לעזר".