ראשי יש"ע: להקים ממשלה עם חרדים

על רקע ההתקדמות במו"מ הקואליציוני, כינסו היום ראשי מועצת יש"ע פגישה מיוחדת. בסיומה פרסמו הודעה הדורשת להקים ממשלה עם המפלגות החרדיות: "מועצת יש"ע רואה בציבור החרדי ובמפלגותיו שותפים במאבק על ארץ ישראל וישנה חשיבות גדולה בצירופן לממשלה"

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין (חדשות 2)

סדקים בציונות הדתית? על רקע דיווחים על התקדמות בדיונים בין הליכוד-ביתנו לבין יש עתיד והבית היהודי - התקדמות שצפויה להשאיר את החרדים מחוץ לממשלה - התכנסו היום ראשי המועצות ביהודה ושומרון לישיבה מיוחדת בנושא המו"מ הקואליציוני. בסיום דרשו המשתתפים להקים ממשלה עם המפלגות החרדיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה, וכן ראשי המועצות שומרון, גוש עציון, הר חברון, קרני שומרון ובית אל. עוד לקח חלק בפגישה יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין. "מועצת יש"ע רואה בציבור החרדי ובמפלגותיו שותפים במאבק על ארץ ישראל וישנה חשיבות גדולה בצירופן לממשלה", נאמר בהודעה שפורסמה בסוף הפגישה.

"במשך שנים רבות מצאנו בהם תומכים נאמנים להתיישבות ביש"ע ואנו חייבים להכיר להן תודה על כך. אנו דורשים מכל הצדדים לעשות מאמץ כן על מנת להכניס את המפלגות החרדיות לממשלה וקוראים להיכנס אתם למשא ומתן מיידי".

לפיד על הרכבת הממשלה: "זה רחוק מלהיות גמור"

מוקדם יותר היום כינסו הבית היהודי ויש עתיד ישיבות סיעה. את הדיון בכינוס הבית היהודי פתח בנט בהתייחסות למו"מ: "לפני כמה ימים טיילתי באזור עמק האלה וראינו מרבצים של טורמוסים", בחר בנט לפתוח את דבריו בתיאורים מחיק הטבע, "גם בשדה הפוליטי עוברים מחורף לאביב. זה מקור להרבה רצון טוב ואווירה טובה להקים ממשלה. אני מקווה שבדרך לא נקבל פריחה. אנחנו מפשילים שרוולים לסייע לראש הממשלה להקים ממשלה רחבה ולהיות לו לעזר".

לפיד ובנט, עדיין לא בפנים (AP, פייסבוק)

מנגד פתח יאיר לפיד את דבריו בישיבת הסיעה שלו בנימה זהירה יותר: "זה רחוק מלהיות גמור. הפוליטיקה הישראלית היא פוליטיקה של הפתעות. אני מקווה שיחד עם ראש הממשלה נצליח להקים ממשלה טובה ויציבה שתעסוק במה שטוב למדינה ולא לפוליטיקאים. "אני מקווה שבשנים הקרובות נשפר את חיי אזרחי ישראל", בחר לפיד להתמקד ביום שאחרי הקמת הקואליציה וציין במיוחד: "כולל החרדים, שיגלו שאנחנו לא רק נגדם, אנחנו נהיה כתובת עבורם. לעבוד בשירותם זה חלק מתפקידנו".