איילת שקד מנסה לפייס את החרדים: "לא נאפשר נישואין אזרחיים"

חברת הכנסת המוצבת חמישית ברשימת הבית היהודי, התייחסה ביום חמישי האחרון למספר סוגיות פוליטיות בוערות, וציינה כי "בניגוד להצהרות העבר, שהקימו את זעמו של הרב עובדיה יוסף - לא נתמוך בנישואין אזרחיים"

"הרב יוסף זעם על הצהרות העבר". שקד (יח"צ)

שינוי בעמדת הבית היהודי? מספר חמש במפלגה, ח"כ איילת שקד אמנם הצהירה בעבר על כוונתה לתמוך בנישואין אזרחיים לפסולי חיתון, אך ביום חמישי האחרון היא כבר נשמעה אחרת לגמרי. במפגש עם כ-150 חרדים במסגרת פורום "ליל שישי אקטואלי" בירושלים, אמרה ח"כ שקד כי בניגוד להצהרותיה בעבר שעוררו את זעמו של הרב עובדיה יוסף על המפלגה - התנועה תתנגד לנישואין אזרחיים וכן להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפו בדבריה של שקד בסוף השבוע:

"יש את התחום של יחסי דת ומדינה, שבו יש תהום בינינו ל"יש עתיד", אמרה שקד. "לא נאפשר, כמובן, תחבורה ציבורית בשבת או נישואין אזרחיים או הכרה בזרמים הקונסרבטיביים והרפורמיים, כי אנחנו מפלגה דתית", הדגישה חברת הכנסת. עוד ציינה, כי הברית עם מפלגתו של יאיר לפיד בכל הנוגע למשא ומתן הקואליציוני היא "מהלך טקטי בלבד שנועד לאלץ את הליכוד-ביתנו להכניס את הבית היהודי לקואליציה".

"פנינו גם לחרדים ולא נעננו בחיוב - אז יצרנו הבנות עם יש עתיד", אמרה שקד. "ראש הממשלה הוא האדם הכי מוכשר מבחינה פוליטית כיום בישראל, שהוא ימצא את הפיתרון ל'פלונטר' הזה. אנחנו נשב בשמחה עם החרדים בקואליציה", הוסיפה.

"שוויון בנטל ללא מכסות גיוס, אך עם סנקציות כלכליות"

"לפיד מתנגד לחלוקה; נתניהו כנראה לא" (חדשות 2)

בהמשך דבריה, התייחסה חברת-הכנסת שקד גם למתווה הגיוס לצה"ל ואמרה כי המפלגה שבה היא חברה הגיעה להבנות עם "יש עתיד", על מתווה שונה באופן משמעותי מזה שהציע לפיד במקור. לדבריה, במתווה החדש לא יהיו מכסות גיוס - אחת מנקודות המחלקות העיקריות והמהותיות בין המפלגות השונות וכן לא יהיה גם גיוס בכפייה. מה שכן יהיה, לטענתה, הן סנקציות כלכליות.

לקראת סוף דבריה, ציינה שקד כי "בתחום המדיני אנחנו הכי ימניים על המפה ואני חושבת שמי שהכי קרוב אלינו היום בפוליטיקה זה חלק מהליכוד ואלי ישי מש"ס, שאותו אני מאוד מעריכה, דרך אגב, על הרבה דברים". היא ציינה, כי "יאיר לפיד מתנגד לחלוקת ירושלים, מה שנתניהו עצמו כנראה לא...כך שבתחום המדיני השותפות האמיתית היא עם חלק מהליכוד ועם חלק מש"ס". 

דרעי: "הבית היהודי מפיצים שקרים כצעד נואש של הגנה"

בתוך כך, בלשכתו של ח"כ אריה דרעי התייחסו היום בביטול להתבטאות הזו של שקד ולהתבטאויות נוספות של בכירים במפלגתה בימים האחרונים ולפיהן נעשו מספר פניות מהבית היהודי לש"ס בניסיון לגבש שיתוף פעולה על כניסה משותפת לקואליציה הכוללת גם הבנות בנושא השוויון בנטל וכשבש"ס סירבו להיפגש עמם פנו אלה ליש עתיד.

בתגובה לכל אלה פרסמה היום לשכתו של בכיר ש"ס הודעה שבה נכתב כי "כנראה שמצפונם של עסקני המפד״ל לא שקט ביממה האחרונה, וכצעד נואש של הגנה הם מפיצים שקרים. מהבחירות לא נעשתה אף פנייה לאריה דרעי מצד בנט, והפגישה היחידה שהתקיימה ביניהם הייתה ביוזמת אריה דרעי, וכלל לא עלה בה נושא הבלוק", לשון ההודעה.