לפיד על הרכבת הממשלה: "זה רחוק מלהיות גמור"

בימים האחרונים, מאז אושרה ההארכה להקמת הממשלה, נראה שיש עתיד והבית היהודי הולכות ומתקרבות לקראת הליכוד ביתנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אבל בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יש עתיד מבהיר היום יושב הראש יאיר לפיד כי הדרך לכינון הממשלה הבאה עוד ארוכה. "הפוליטיקה הישראלית היא פוליטיקה של הפתעות", אמר

קרוב-רחוק: הקמת הממשלה הבאה אמנם קרובה מתמיד, אבל אם שואלים את יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד, נראה שהיא לא בדיוק מעבר לפינה. בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יש עתיד הוא טען היום כי המשא ומתן נמשך ו"יש לא מעט סוגיות שעוד לא פתרנו", כלשונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה רחוק מלהיות גמור", פתח לפיד את דבריו. "הפוליטיקה הישראלית היא פוליטיקה של הפתעות. אני מקווה שיחד עם ראש הממשלה נצליח להקים ממשלה טובה ויציבה שתעסוק במה שטוב למדינה ולא לפוליטיקאים".

"אני מקווה שבשנים הקרובות נשפר את חיי אזרחי ישראל", בחר לפיד להתמקד ביום שאחרי הקמת הקואליציה וציין במיוחד: "כולל החרדים, שיגלו שאנחנו לא רק נגדם, אנחנו נהיה כתובת עבורם. לעבוד בשירותם זה חלק מתפקידנו".

בסיכום דבריו הבהיר לפיד כי הקמת הממשלה היא לא בהכרח עניין של ימים ספורים. "חיכינו עד עכשיו ונחכה עוד קצת. יש דד ליין, ולא נוכל לעקוף אותו". 

נפתלי בנט: שלא נקבל פריחה (פייסבוק)

בנט: גם בשדה הפוליטי עוברים לאביב

יום שני בשבוע, וגם סיעת הבית היהודי התכנסה לישיבה שבועית. את הדיון הזה פתח יושב הראש נפתלי בנט, שהתייחס גם הוא, איך לא, למשא ומתן הקואליציוני.

"לפני כמה ימים טיילתי באזור עמק האלה וראינו מרבצים של טורמוסים", בחר בנט לפתוח את דבריו בתיאורים מחיק הטבע, "גם בשדה הפוליטי עוברים מחורף לאביב. זה מקור להרבה רצון טוב ואווירה טובה להקים ממשלה. אני מקווה שבדרך לא נקבל פריחה" הוא התבדח.

בנט סיכם - "אנחנו מפשילים שרוולים לסייע לראש הממשלה להקים ממשלה רחבה ולהיות לו לעזר".