פגישת נתניהו-בנט: "טובה ומעשית"

לאחר שאמש האשים את לפיד ובנט ב"החרמות" שמנעו הקמת ממשלה, נועד אחר הצהריים ראש הממשלה עם יו"ר הבית היהודי, כשגם ליברמן הצטרף לשיחה. הפגישה ארכה באופן חריג כשעתיים וחצי, וגורמים בסביבתו של בנט אמרו כי ההידברות בין הצדדים תימשך: "הדברים מדברים בעד עצמם"

בצל ההאשמות, המחלוקות וה"חרמות", נפגשו היום ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט, בעוד ניסיון להרכיב את הממשלה הבאה, כשהפעם הפגישה ארכה זמן רב והמגעים נראים רציניים הרבה יותר. "הפגישה הייתה טובה ומעשית, ההידברות תימשך", אמרו בסביבתו של בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר תחילת הפגישה, הצטרף במפתיע יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן לשיחה ובהמשך יצא והותיר את נתניהו ובנט שוב לבדם. משה קלוגהפט, חבר בצוות המשא ומתן של הבית היהודי אמר לחדשות 2 כי הפגישה הייתה ארוכה מהרגיל: "היא נמשכה קרוב לשעתיים וחצי, כל השאר יתברר בימים הקרובים והדברים מדברים בעד עצמם".

במקביל, ראש הממשלה נתניהו עדיין מנסה לשכנע את יושבת ראש העבודה שלי יחימוביץ' להצטרף לקואליציה, למרות התעקשותה שלא תעשה כן. במהלך הימים האחרונים התקשר נתניהו מספר פעמים לח"כ יחימוביץ' כחלק מניסיונות השכנוע, מה שלא נשא עדיין פרי. זאת במטרה לנסות ולהקים בכל זאת קואליצייה בהשתתפות החרדים והעבודה על חשבונם של לפיד ובנט.

נתניהו לש"ס: זה מסובך, ממשיך לנסות

עוד לפני הפגישה עם בנט, נועד ראש הממשלה עם שלושת ראשי ש"ס. "הסיבוך הפוליטי מקשה את הכנסתכם לממשלה - אך אמשיך לנסות", אמר נתניהו לדרעי, ישי ואטיאס. קודם לכן קרא בישיבת הממשלה לאיחוד הכוחות הפוליטיים.

הבוקר התייחס למגעים הקואליציוניים התקועים ראש צוות המשא ומתן של הליכוד, עורך הדין דוד שימרון, שאמר הבוקר בגלי צה"ל: "אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה. זה עניין של ילדים? זו ברית של אוהדי כדורגל? 'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה?'". עם זאת העריך שימרון שהממשלה אכן תקום בתוך שבועיים.

רק אמש האשים נתניהו את בנט ואת יאיר לפיד בהחרמת החרדים, בעת שקיבל ארכה של שבועיים מהנשיא פרס לצורך הקמת הממשלה. בתגובה לדבריו של נתניהו, אמר בנט שראש הממשלה הוא שתכנן להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה. בנט הוסיף ואמר שלא ייכנס לממשלה בלי "יש עתיד" וציין שלפיד עמד במילתו כלפיו, ועכשיו תור הבית היהודי לכבד את מילתה ליש עתיד.

לפיד וישי מתנצחים בפייסבוק

לפיד הבהיר מצדו בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כי הוא לא מחרים את החרדים, אך לא יוכל לעמוד על עקרונותיו בממשלה אחת עם ש"ס ויהדות התורה.

בתגובה תקף השר אלי ישי (ש"ס) את לפיד ואת בנט בדף הפייסבוק שלו: "בכוונת רובהו הפוליטי של לפיד אין ולא הייתה כוונה להטיב עם מעמד הביניים, הסטודנטים ועוד. הוא גייס את יכולת הכתיבה, ההגשה והרטוריקה שלו למטרה אחת בלבד- הוצאת החרדים אל מחוץ לממשלה, אל מחוץ לחברה הישראלית".