רה"מ לראשי ש"ס: "זה מסובך, אבל אני ממשיך לנסות"

עוד יום של מגעים - בינתיים ללא התקדמות. ראש הממשלה נועד בצהריים עם שלושת ראשי ש"ס וניסה להרגיע אותם. "הסיבוך הפוליטי מקשה את הכנסתכם לממשלה", הבהיר. בהמשך ייפגש עם בנט

נתניהו וישי. ארכיון (חדשות 2)

הפלונטר של נתניהו: עוד לפני פגישתו עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט היום, נועד ראש הממשלה נתניהו עם שלושת ראשי ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לישי, דרעי ואטיאס אמר נתניהו: "הסיבוך הפוליטי מקשה את הכנסתכם לממשלה - אך אמשיך לנסות". קודם לכן קרא בישיבת הממשלה לאיחוד הכוחות הפוליטיים.

אחר הצהריים, כאמור, ייפגש ראש הממשלה עם בנט, במטרה לקדם את הרכבת הקואליציה, אבל אם לשפוט לפי דברי ראש צוות המשא ומתן של נתניהו הבוקר - הפגישה הזו לא תיערך ברוח טובה. "אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה", אמר עורך הדין דוד שימרון בגלי צה"ל. "זה עניין של ילדים? זו ברית של אוהדי כדורגל? 'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה?'". עם זאת העריך שימרון שהממשלה אכן תקום בתוך שבועיים.

חילופי האשמות

רק אמש האשים נתניהו עצמו את בנט ואת יאיר לפיד בהחרמת החרדים, בעת שקיבל ארכה מהנשיא פרס להקמת הממשלה. בתגובה לדבריו של נתניהו, אמר בנט שראש הממשלה הוא שתכנן להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה. בנט הוסיף ואמר שלא ייכנס לממשלה בלי "יש עתיד" וציין שלפיד עמד במילתו כלפיו, ועכשיו תור הבית היהודי לכבד את מילתה ליש עתיד.

לפיד הבהיר מצידו שהוא לא מחרים את החרדים אך לא יוכל לעמוד על עקרונותיו בממשלה אחת עם ש"ס ויהדות התורה. אמש תקף השר אלי ישי (ש"ס) את בנט ולפיד בדף הפייסבוק שלו. "בכוונת רובהו הפוליטי של לפיד אין ולא הייתה כוונה להטיב עם מעמד הביניים, הסטודנטים ועוד. הוא גייס את יכולת הכתיבה, ההגשה והרטוריקה שלו למטרה אחת בלבד- הוצאת החרדים אל מחוץ לממשלה, אל מחוץ לחברה הישראלית".

"השנאה של לפיד כלפינו חזקה יותר מהאהבה של בנט לחלקי ארץ ישראל השונים והדאגה להתיישבות, שאם לא כן, היה יודע שמחיר חבירתו ללפיד, הוא מחיר יקר עבור המתיישבים ביו"ש", כתב ישי.