ראש צוות המו"מ של הליכוד תוקף: "מילה זו מילה? מה זה השטויות האלה?"

דוד שמרון, מי שאחראי על המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד-ביתנו, תוקף בחריפות את הברית בין נפתלי בנט ליאיר לפיד. "'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה? זו ברית של אוהדי כדורגל?", אמר בגלי צה"ל וכינה את הדרישה לשנות את ההסכם עם לבני "ספינולוגיה"

ראש הממשלה נתניהו ייפגש היום עם יושב ראש הבית היהודי בנט, במטרה לקדם את הרכבת הקואליציה, אבל אם לשפוט לפי דברי ראש צוות המשא ומתן של נתניהו הבוקר - הפגישה הזו לא תיערך ברוח טובה.

"אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה", אמר עורך הדין דוד שימרון בגלי צה"ל. "זה עניין של ילדים? זו ברית של אוהדי כדורגל? 'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה?'". עם זאת העריך שימרון שהממשלה אכן תקום בתוך שבועיים.

מצידו של בנט התראיין בגלי צה"ל משה קלוגהפט, יועצו של יו"ר הבית היהודי וחבר צוות המשא ומתן מטעם המפלגה: "בפוליטיקה להגיד 'מילה זו מילה' - זה שזה דבר כל כך מוזר - זה כבר מעיד לאן הפוליטיקה הגיעה. בסופו של דבר, הוא אומר 'נתתי את המילה שלי, ואני מתכוון לעמוד בה'. אני חושב שאין דבר ראוי מזה, אפילו בפוליטיקה".

חילופי האשמות

רק אמש האשים נתניהו עצמו את בנט ואת יאיר לפיד בהחרמת החרדים, בעת שקיבל ארכה מהנשיא פרס להקמת הממשלה. בתגובה לדבריו של נתניהו, אמר בנט שראש הממשלה הוא שתכנן להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה. בנט הוסיף ואמר שלא ייכנס לממשלה בלי "יש עתיד" וציין שלפיד עמד במילתו כלפיו, ועכשיו תור הבית היהודי לכבד את מילתה ליש עתיד.

לפיד הבהיר מצידו שהוא לא מחרים את החרדים אך לא יוכל לעמוד על עקרונותיו בממשלה אחת עם ש"ס ויהדות התורה.

אמש תקף השר אלי ישי (ש"ס) את בנט ולפיד בדף הפייסבוק שלו. "בכוונת רובהו הפוליטי של לפיד אין ולא הייתה כוונה להטיב עם מעמד הביניים, הסטודנטים ועוד. הוא גייס את יכולת הכתיבה, ההגשה והרטוריקה שלו למטרה אחת בלבד- הוצאת החרדים אל מחוץ לממשלה, אל מחוץ לחברה הישראלית".

"השנאה של לפיד כלפינו חזקה יותר מהאהבה של בנט לחלקי ארץ ישראל השונים והדאגה להתיישבות, שאם לא כן, היה יודע שמחיר חבירתו ללפיד, הוא מחיר יקר עבור המתיישבים ביו"ש", כתב ישי.