אהרונוביץ': "חמור מאוד אם ניסו לפגוע בסער"

השר לביטחון פנים התראיין ל"פגוש את העיתונות" והתייחס לפרשת המכתב המכפיש, שמתאר יחסים לא ראויים של שר החינוך סער עם עובדת בלשכתו, ועל פי החשד זוייף. "אני מקווה שוינשטיין ירחיב את החקירה ויימצא את מי שכתב את המכתב"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', התייחס הערב בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" לפרשת המכתב המכפיש את שר החינוך גדעון סער, שזוייף על פי החשד, ואמר: "אם מישהו ניסה לפגוע בשר זה דבר חמור ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אהרונוביץ' הבהיר כי חייבים לטפל במי שאחראי לשליחת המכתב ואמר: "אני מקווה שוינשטיין ירחיב את החקירה ויימצא את מי שכתב את המכתב. עכשיו זה גדעון ובפעם הבאה זה יהיה מישהו אחר. חייבים לבדוק את העניין".

הוא דיבר בהרחבה על המאבק במשפחות הפשע ועל התרבות החיסולים ומעשי הרצח, שמתבצעים גם ליד אזרחים חפים מפשע. "מתחילת 2012 עד 2013 שבע משפחות פשע טופלו והורדו מהרשימה. כמעט כל היחידות המיוחדות במשטרה טיפלו בהן. 5 מקרי רצח סוכלו, כולל מציאת אמצעי לחימה. זאת מלחמה בטרור, יש את הכלים ואת היכולת".

"למעמד הנמוך בארגוני הפשע אין אחריות לחיי אדם", הוסיף אהרונוביץ'. "אין להם בעיה לפוצץ רכב במקום הומה אדם. כ-300 מהאנשים האלה נמצאים בבתי הסוהר והוגשו נגדם כתבי אישום, חולטו מעל 27 מיליון שקלים מהארגונים".

"התושבים רוצים ביטחון אישי"

השר לביטחון פנים נשאל גם על התגברות תופעת הפריצות, בעקבות המקרה השבוע בבית יצחק שבו פרצו גנבים לביתו של ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הועדה לאנרגיה אטומית.

"הייתי בבית יצחק, דיברתי עם התושבים והם צודקים. הם רוצים ביטחון אישי", אמר אהרונוביץ'. "צריך לעשות הרבה יותר ממה שעושים כרגע, אבל גם התושבים צריכים להיות יותר ערניים. למגן את הבית. מי שיש לו אזעקות זה עוזר".

לדבריו, "ברוב המקרים מדובר בשוהים בלתי חוקים. אני מבקש מהתושבים לא לתת להם לעבוד אצלם. התוצאות מראות על שיפור במצב".