בליכוד מתוסכלים: "גם בבית היהודי מחרימים חרדים"

מלחמת הגרסאות נמשכת: בתום פגישה נוספת בין אנשי הבית היהודי לאלה של הליכוד ביתנו, תקף עו"ד דוד שמרון, מנציגיו של ראש הממשלה ואמר כי "בבית היהודי מחרימים חרדים בשל הברית עם יש עתיד". לדבריו, לא ברור כיצד יתקדם תהליך הרכבת הממשלה כתוצאה מהמצב

מבוי סתום במגעים? בנט ונתניהו (חדשות 2)

בעוד המגעים להרכבת הממשלה נמשכים, נראה שנציגיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתחילים להפנים כי לא יצליחו לפרק את הברית שנוצרה בחודשים האחרונים בין "יש עתיד" לבית היהודי.

בתום פגישה נוספת שנערכה היום בין צוות המשא ומתן של הליכוד-ביתנו לאלה של הבית היהודי תקף עו"ד דוד שמרון, נציגו של נתניהו, את אנשיו של בנט ואמר כי "בבית היהודי הודיעו לנו שגם הם מחרימים את החרדים כפי שיש עתיד מחרימים את החרדים, זאת כתוצאה מהברית שעדיין קיימת".

שמרון הבהיר כי מבחינתו "יש כאן החרמה של ציבור שלם, אנחנו לא מקבלים חרמות. נצטרך לראות איך מתקדמים מכאן להרכבת ממשלה כתוצאה מהמצב הזה". בשלב זה לא ברור אם מדובר במשבר ממשי שנוצר בין הליכוד לציר בנט-לפיד או במסר שמנסים לשדר למפלגות החרדיות שלפיו הם אינם אלה שיהיו אחראים לאי כניסתן לממשלה.

"לא נכנס בלי יש עתיד", שקד (יח"צ)

בבית היהודי דחו את הטענות של שמרון מכל וכל אך הבהירו פעם נוספת כי הברית עם "יש עתיד" בלתי ניתנת לפירוק. ח"כ איילת שקד הבהירה בעמוד הפייסבוק שלה כי למפלגתה " אין בעיה להיכנס לקואליציה עם החרדים. אבל לא ניכנס לקואליציה בלי יש עתיד".

לפני הפגישה אמר שמרון רמז שמרון פעם נוספת על כך שהמפלגות של בנט ולפיד מאלצות אותו שלא להכניס את החרדים לממשלה. "גם אם הם יתגייסו בגיל 14 ויקבלו צו ראשון בבר-מצווה אנשי לפיד יפסלו את ישיבתם בממשלה", אמר שמרון.

בעקבות דברים דומים שאמר אתמול שמרון, מתח הבוקר יו"ר "יש עתיד" ביקורת חריפה על התנהלות צוות המשא ומתן של הליכוד. "אז על מה באמת דיברנו במו"מ הקואליציוני?", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו הבוקר. "על הצורך במהפכת דיור שתוריד מחירים, על חינוך, על יוקר המחיה, על המחויבות שלנו להקל על מעמד הביניים".

"במילים אחרות, דיברנו על כל הדברים שהם לא ספינים, ולא תופסים כותרות, ולא עוסקים בנסיון לגרום לאנשים לשנוא ולכעוס זה על זה. אז למה כל מה שיצא החוצה הוא רק ההודעה של הליכוד שאנחנו פוסלים את החרדים? ", תהה לפיד וענה לעצמו: "שאלה מצויינת".