לפיד: "למה יצאה הודעה שאנחנו פוסלים חרדים?"

בעוד המגעים להרכבת הממשלה נמשכים, מותח הבוקר יאיר לפיד, יושב ראש מפלגת "יש עתיד", ביקורת על התנהלות צוות המשא ומתן של הליכוד ביתנו. "דיברנו על כל הדברים שהם לא ספינים", אמר לפיד ותהה: "למה רק ההודעה הזאת פורסמה?"

לפיד נגד אנשי נתניהו (AP)

אמש רמזו אנשיו של ראש הממשלה כי הדבר הגורם לעיכוב בהרכבת הקואליציה הוא הסירוב של מפלגת "יש עתיד" לשבת עם המפלגות החרדיות סביב שולחן הממשלה. היום מותח יו"ר המפלגה יאיר לפיד ביקורת חריפה על התנהלות צוות המשא ומתן של הליכוד. "למה זה כל מה שיצאה בהודעה?", תהה לפיד

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אז על מה באמת דיברנו במו"מ הקואליציוני?", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו הבוקר. "על הצורך במהפיכת דיור שתוריד מחירים, על חינוך, על יוקר המחיה, על המחוייבות שלנו להקל על מעמד הביניים."

"במילים אחרות, דיברנו על כל הדברים שהם לא ספינים, ולא תופסים כותרות, ולא עוסקים בנסיון לגרום לאנשים לשנוא ולכעוס זה על זה. אז למה כל מה שיצא החוצה הוא רק ההודעה של הליכוד שאנחנו פוסלים את החרדים? ", תהה לפיד וענה לעצמו: "שאלה מצויינת".

את הדברים אמר לפיד בתגובה לטענות שהציג עו"ד דוד שמרון, אחד מאנשיו של ראש הממשלה נתניהו בתום הפגישה בין נציגי המפלגות אתמול. "מבחינת יש עתיד אין מקום לחרדים בממשלה הקרובה", אמר שמרון לכלי התקשורת.

שמרון אף הוסיף ואמר ש"אנו מציבים את השאלה הזו לפני הבית היהודי, כדי להבין האם גם הם פוסלים את המפלגות החרדיות. לצורך זה, קבענו פגישה עם אנשי הבית היהודי למחר בשעות הבוקר ואנחנו נברר בעיקר את הנקודה הזאת".

לפיד, שאמנם נמצא במערכת הפוליטית זמן לא רב, מבין ככל הנראה שמדובר בניסיון נוסף לנתק את הברית שנוצרה בחודשים האחרונים בין מפלגתו לזו של נפתלי בנט. בכך, משגר הח"כ הטרי מסר גם לאנשיו של ראש הממשלה שלפיו הטענות שעלו אתמול מקורם בניסיון לייצר ספין פוליטי.