קבלן הקולות מהבית היהודי סירב להיחקר בפוליגרף

אביחי אמרוסי זומן היום למשטרה אך לא שעה לדרישה להיבדק במכונת אמת. הוא הודיע כי החליט לשמור על זכות השתיקה. כעת יידרשו החוקרים להכריע בדבר אמינותה של אחת משלוש הגירסאות שמסר

החקירה שמנהלת המשטרה בפרשת הסחר בקולות בה הוזכר שמו של ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי - מתרחקת עוד יותר מקו הסיום. קבלן הקולות אביחי אמרוסי זומן היום לצורך חקירתו, אולם הוא מצדו סירב לשתף פעולה עם החוקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמרוסי הגיע היום למטה היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, לצורך חקירת מעורבותו בפרשה המעסיקה את הזירה הפוליטית בשבוע האחרון. אולם, כשנתבקש להיבדק במכונת אמת, סירב אמרוסי לבקשת החוקרים.

החוקרים שהופתעו מסירובו של אמרוסי, תכננו להמשיך לחקור את קבלן הקולות תחת אזהרה. אלא שאמרוסי המשיך בסירובו והפתיע את החוקרים בשנית כשהודיע כי הוא שומר על זכות השתיקה, זאת בעצת עורך דינו, רובי שרעבי.

"החקירה נקלעה לפלונטר סבוך"

הצעדים בהם נקט אמרוסי בחקירתו הותירו את חוקרי המשטרה בפלונטר סבוך אותו הם נדרשים להתיר. בידי החוקרים ישנן כעת שלוש גרסאות שונות מפיו של אמרוסי לסדר ההתרחשויות בפרשת הסחר בקולות. הגרסה הראשונה, היא זו שהוקלטה על ידי ניסים גרמה, החוקר הפרטי שהועסק על ידי גורם במפלגת הבית היהודי. השניה היא זו שנשא בפני יועץ התקשורת רוני רימון, ואילו השלישית היא זו שמסר בפני חוקרי המשטרה.

במשטרה מתבצעת הערכה מחודשת של הממצאים, זאת מאחר ופעילויות שונות שתוכננו לחקירתו של אמרוסי, ביניהן גם עימותים עם גורמים המעורבים בפרשה, יבוטלו או יידחו בעקבות חוסר שיתוף הפעולה מצדו עם החוקרים.