צוות המשא-ומתן של נתניהו: "מבחינת יש עתיד, אין מקום לחרדים"

ניסיון נוסף לגבש את הקואליציה העתידית עלה בתוהו, ובליכוד-ביתנו הגבירו את המאמץ לשבור, לפחות באופן חלקי, את "ברית בנט-לפיד". ח"כ אלקין קרא לבית היהודי לסייע בהקמה ראשונית של ממשלת ימין צרה

ממשלת נתניהו השלישית עדיין לא נראית באופק - ובליכוד-ביתנו אמרו הערב כי אנשי יש עתיד לא יאפשרו לסיעות החרדיות לחבור לקואליציה וקראו לבית היהודי להבהיר האם הדבר עולה בקנה אחד עם עמדות המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב נערכה ישיבה בין צוותי המשא-ומתן של הליכוד-ביתנו ושל יש עתיד. עו"ד דוד שמרון, נציגו של נתניהו, אמר עם סיומה: "קיימנו פגישה טובה וממושכת. דנו בהרבה סוגיות וחלק גדול ממנה הוקדש לבירור עמדת יש עתיד ביחס להצטרפות המפלגות החרדיות לממשלה. אנו סבורים, כפי שאמרנו קודם, שהדרך הנכונה להשיג התקדמות משמעותית במגוון של נושאים ולעמוד מול האתגרים שניצבים לפני מדינת ישראל היא הקמת ממשלה רחבה ככל שניתן".

עו"ד שמרון הציג את הקושי שלדבריו מונע התקדמות במגעים הקואליציונים ואמר כי "התשובה שקיבלנו בעניין הזה הייתה, למעשה, שמבחינת יש עתיד - אין מקום לחרדים בממשלה הקרובה. אנו מציבים את השאלה הזו לפני הבית היהודי, כדי להבין האם גם הם פוסלים את המפלגות החרדיות. לצורך זה, קבענו פגישה עם אנשי הבית היהודי למחר בשעות הבוקר ואנחנו נברר בעיקר את הנקודה הזאת".

זמן קצר אחר כך, קרא יושב-ראש סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, לנפתלי בנט ואנשיו לסייע בהקמה ראשונית של ממשלת ימין צרה - שתתבסס על 61 חברי כנסת. "בפעם האחרונה שניסו לבצע דבר כזה ללא המפלגות החרדיות - פיצלו את המחנה הלאומי", הוא אמר - והזהיר: "אז זה נגמר בהתנתקות. אסור לחזור על טעויות העבר".