ח"כ ליברמן: "יש סיכוי שהחרדים ומפלגת העבודה יהיו בממשלה"

על רקע ההתקדמות במגעים בין הליכוד-ביתנו ל"יש עתיד" ו"הבית היהודי" והדיווחים לפיהם נתניהו יוותר על שותפיו החרדים, מעריך ח"כ אביגדור ליברמן כי יש סיכוי ממשי שש"ס ויהדות התורה יהיו בממשלה. הערכה דומה השמיע גם לגבי מפלגת העבודה, אולם ציין כי הסיכוי לכך פחות

גם החרדים יהיו בפנים? ח"כ ליברמן (חדשות 2)

החרדים בכל זאת יהיו בפנים? למרות ההערכות במערכת הפוליטית לפיהן רה"מ נתניהו ייאלץ להיכנע לדרישות לפיד ובנט ולוותר על ש"ס ויהדות התורה בממשלה הבאה, אומר ח"כ אביגדור ליברמן כי בליכוד-ביתנו עדיין לא ויתרו על אפשרות שילובם בקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש בהחלט סיכוי שגם החרדים וגם שהעבודה יהיו בממשלה. סיכוי ממשי", אמר ליברמן בראיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. עם זאת, אמר שר החוץ לשעבר כי הסיכויים לכניסת העבודה לממשלה פחותים מאלה של החרדים.

"לקראת סוף ימי המגעים הקואליציוניים, יש הרבה ניסיונות לעשות שריר ולשחק פוקר. נבחרי הצביור חייבים לוותר על אמביציות אישיות, להתפשר ולהיכנס לממשלה. זה צו השעה", הוסיף ליברמן שהביע את רצונו בקיומה של ממשלה רחבה ככל האפשר.

"יש הרבה שטויות שכותבים ומספרים ואי אפשר להתייחס לזה ברצינות", ביטל ליברמן את ההערכות השונות לפיהן רה"מ נתניהו כבר ויתר על החרדים וצפוי 'להיכנע' לתכתיבי לפיד ובנט. בהקשר זה, הבהיר ליברמן כי צוותי המו"מ של הליכוד ביתנו לא ייענו בשום אופן לדרישה לשנות או לבטל את ההסכם שנחתם עם "התנועה".

"אין ספק שההסכם עם לבני ימשיך להתקיים. לא נקבל פתיחה של הסכמים וכל מיני התחשבנויות. חתמנו הסכם ונכבד אותו, וכולם יצטרכו לחיות עם זה", אמר והוסיף כי גם קדימה היא שותפה רצויה בממשלה. עם זאת, הבהיר כי ח"כ שאול מופז כלל וכלל לא מועמד לתיק הביטחון: "מפלגה עם שני מנדטים לא יכולה לדרוש את התיק הזה וזה לא על הפרק".