סער: "פרשת המכתב גרמה פגיעה קשה"

שר החינוך התייחס לראשונה למסמך שבו הואשם ביחסים לא ראויים עם עובדת לשכתו, שאתמול הוכרז כמזויף על ידי המפכ"ל. "הימים האחרונים היו מאוד לא קלים לי וליקיריי", הוא אמר בכנס באילת

יום למחרת הצהרת המפכ"ל על כך שהמכתב, שתיאר יחסים לא ראויים שקיים לכאורה עם עובדת בלשכתו, זויף - התייחס הערב שר החינוך גדעון סער להתפתחויות. בדברים שנשא בכנס ועידת איגוד התאגידים באילת סיפר על "פגיעה קשה" שנגרמה לו ולבני משפחתו בעקבות הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להודות מקרב לב לרבים כאן בקהל, כמו גם לרבים בציבור הרחב שעודדו אותי ותמכו בי בימים האחרונים שהיו מאוד לא קלים - לי, ליקיריי ולאנשים נוספים שנפגעו".

על הנזק שנגרם לו אמר סער: "זו פגיעה שקשה לתאר. אני רואה שיושבים פה אנשים שמכירים זאת. אני מייחל לכך שנגיע לימים שכבוד האדום יחזור להיות ערך מוגן ותקף במדינת ישראל".

היועמ"ש יכריע אם לפתוח בחקירה מקיפה

אתמול אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, כי "הבדיקה עד כה העלתה שהמסמך בוודאות מזויף. נצטרך כמובן להמשיך ולראות. יש עוד כמה פעולות לעשות ונחזור ליועץ המשפטי לממשלה. מי שמחליט על פתיחה בחקירה נגד שרים הוא היועץ ונמתין להכרעתו".

המכתב נשלח ללשכת ראש הממשלה דרך תכנה ייעודית המאפשרת לשגר פקס ממספר בלתי מזוהה. גורמים בליכוד טענו מלכתחילה כי מדובר במסמך מזויף והאשימו כי האחראי לכך הוא שר בכיר במפלגה שהיה מעוניין לחסל את הקריירה הפוליטית של סער.