בפעם הרביעית: אנשי בנט ונתניהו נפגשו

נציגי הבית היהודי והליכוד ביתנו ערכו פגישה נוספת, שלדברי שני הצדדים הביאה "להתדקמות נוספת" במגעים. בבית היהודי טוענים שמתווה השוויון בנטל שיהיה מקובל עליהם יתקבל גם על ידי מפלגת "יש עתיד"

בדרך לקואליציה? בנט ונתניהו (חדשות 2)

המגעים להרכבת הממשלה נמשכים: צוותי המשא ומתן הקואליציוניים של הליכוד-ביתנו והבית היהודי נפגשו הבוקר בפעם הרביעית מאז סוף השבוע בביתו של עורך-הדין דוד שמרון. בתום הפגישה ציינו בשתי המפלגות כי "חלה התקדמות נוספת במגעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בליכוד דרשו בפגישה מאנשיו של נפתלי בנט להציג בפניהם את מתווה הגיוס המקובל עליהם - נושא המסתמן כמכשול העיקרי להקמת הממשלה. בבית היהודי טוענים מנגד כי סוגיית השוויון בנטל היא רק אחד הפרמטרים ויש להגיע להסכמות גם בנושאים כלכליים-תקציביים ובעיקר בנושא המדיני, שבו ניתנה בשבוע שעבר ההובלה ליו"ר התנועה ציפי לבני.

לדברי גורמים בבית היהודי, במידה ויגיעו עם אנשיו של ראש הממשלה נתניהו להסכמות בנוגע למתווה הגיוס הוא יהיה מקובל גם על מפלגת "יש עתיד" - דבר המעיד פעם נוספת על הברית החזקה בין שתי המפלגות, שנראית בשלב זה כבלתי ניתנת לפירוק.

בינתיים ממשיכה פרשת שוחד הבחירות להעסיק את אנשי הבית היהודי. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה זימנו אתמול לעדות מועמד ברשימת המפלגה לכנסת, את אחיו ואת ראש מטה יום הבחירות של ח"כ ניסן סלומיאנסקי. גורמים במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מחקירה פלילית בנושא.

בישיבת הסיעה שהתקיימה אתמול, התייחס יו"ר המפלגה נפתלי בנט לראשונה לפרשה ואמר כי "אסור לעמוד מנגד לאור הממצאים". עם זאת הדגיש בנט, כי כל עוד קיימת חקירת משטרה על חברי הסיעה לתת גיבוי לח"כ החשוד.