סקר: לפיד יקבל 24 מנדטים בבחירות חדשות

סקר של חדשות 2 ומינה צמח מראה כי הברית של לפיד ובנט מחזקת את מפלגותיהם. המפסידות הגדולות של הברית הן הליכוד-ביתנו, העבודה והתנועה של לבני. וגם: איזה תיק צפוי להציע נתניהו לבנט בניסיון לפרק את הברית החזקה?

מה יקרה אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, וייערכו בחירות חדשות? על פי סקר חדשות 2 ומינה צמח, הליכוד-ביתנו יירד מ-31 ל-28 מנדטים, יש עתיד תתחזק בחמישה מנדטים ותקבל 24, גם הבית היהודי יעלה - מ-12 מנדטים ל-14, ואילו העבודה תיחלש מ-15 ל-12.

ש"ס מתחזקת קצת בסקר ל-12 מנדטים, מרצ גם היא - מקבלת שבעה מנדטים לעומת שישה עכשיו, יהדות התורה שומרת על כוחה עם שבעה מנדטים, כך גם חד"ש ורע"מ-תע"ל עם ארבעה מנדטים כל אחת מהן.

עלייה של 5 מנדטים ללפיד (חדשות 2)

התנועה של ציפי לבני מאבדת מחצית מכוחה ויורדת לשלושה מנדטים, בל"ד נשארת עם שלושה מנדטים, וגם קדימה נשארת בתוך הכנסת עם שני המנדטים שקיבלה.

 

התנועה מאבדת מחצית מכוחה (חדשות 2)

 

ברית לפיד-בנט בהחלט נושאת פרי

צריך לזכור שחשיבותם של סקרים המתפרסמים מיד אחרי הבחירות היא פחותה ביחס לסקרים שנערכו ממש לפני הבחירות. ובכל זאת, ניתן לומר שהברית של לפיד ובנט נושאת פרי פוליטי. שתי המפלגות מקבלות יותר מנדטים, וזאת על חשבון הליכוד, לבני והעבודה.

קדימה עדיין בכנסת (חדשות 2)

הנתונים המתפרסמים בסקר משקפים גם את המאבק המתחולל בימים האחרונים סביב המשא-ומתן הקואליציוני בין החילונים והחרדים, או אפילו בין הציונות הדתית לבין החרדים. זה בא לידי ביטוי בסקר כשש"ס נהנית גם היא מהמאבק, ועולה במנדט אחד.

בליכוד-ביתנו מנסים להימנע מבחירות חדשות

נתניהו וליברמן קצבו לעצמם עוד מעט מאוד זמן כדי להשיג את הממשלה שהם רוצים, משום שהזמן דוחק בהם. עד מחר בלילה, אולי עד סוף השבוע, הם ינסו להביא לממשלת בנט-לפיד-חרדים. לכן, בניסיון להפעיל לחץ על הבית היהודי, בליכוד-ביתנו מתכוונים להגיש לבנט הצעה פומבית כוללת. גם בתחום השיוויון בנטל, גם בנושאים הכלכליים וגם בתיקים. הדובדבן שבקצפת: תיק השיכון לח"כ אורי אריאל. זו אולי הסיבה שראשי המתנחלים כל כך רוצים להיכנס לממשלה.

בבית היהודי אומרים בתגובה: "בחלק גדול מהנושאים לא הגענו להסכמות. לא הגענו לדיון על תיקים, וממילא אין חתימה. אין משא ומתן היום".

במקביל, יאיר לפיד נערך לישיבה באופוזיציה, ומנסה לאסוף קולות כדי להבטיח לעצמו את תפקיד יו"ר האופוזיציה. לפי החוק, מי שמקבל את התפקיד הוא מי שעומד בראש המפלגה הגדולה ביותר או מי שמקבל תמיכה ממחצית מחברי האופוזיציה.

לכן, אחרי שיו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה שהיא נוטה לתמוך בשלי יחימוביץ', מזמין אותה אליו יאיר לפיד לפגישה בכוונה לשנות את דעתה ולגייס אותה אליו. ה"זועביז" כפי שכינה אותם לפיד לא יתמכו בו אלא ביחימוביץ'. כעת, לפיד מנסה את מזלו אצל גלאון וגם במפלגת חד"ש. זה המצב באופוזיציה וזה אומר אולי שיאיר לפיד יודע משהו שאנחנו לא יודעים על עוצמתה של הברית המדוברת.