פרשת סלומיאנסקי: עוד חבר ברשימת הבית היהודי לכנסת נחקר

התפתחויות נוספות בחקירת החשדות לשוחד בחירות במפלגה: חוקרי יאח"ה זימנו לעדות מי שהיה מועמד ברשימת הבית היהודי לכנסת ולא נכנס, את אחיו וכן את ראש מטה יום הבחירות של ח"כ סלומיאנסקי. נראה כי לא יהיה מנוס מעימות בין סלומיאנסקי לקבלן הקולות שהוקלט

הערכה: חקירה פלילית נגד ניסן סלומיאנסקי (חדשות 2)

חקירת פרשת שוחד הבחירות בבית היהודי מסתעפת: חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה זימנו היום לעדות מועמד ברשימת המפלגה לכנסת, את אחיו וכן את ראש מטה יום הבחירות של חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי. כעת מעריכים כי לא יהיה מנוס מחקירה פלילית של סלומיאנסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים ביקרו שוטרים במשרדיהם של כמה מהמעורבים בפרשה וגבו עדויות. עוד נמסר כי קבלן הקולות אביחי אמרוסי, שחקירתו החלה את הפרשה, מסר למשטרה שמות של ארבעה קבלני קולות שלטענתו קיבלו גם הם שוחד בחירות במזומן מחבר הכנסת. ההערכה היא כי חקירה פלילית של חבר הכנסת סלומיאנסקי תכלול גם עימות בינו לבין אמרוסי.

בנט: גאה על פעילותינו למען טוהר הבחירות והתנועה

מוקדם יותר היום התכנסה סיעת הבית היהודי והיו"ר בנט התייחס לראשונה לפרשה. "בתקופת המיפקד בבית היהודי, הגיעו לידינו חשדות על פעילות קבלני קולות בהיקפים גדולים, והוריתי על בדיקה של הנושא", אמר ח"כ בנט בפתח דבריו. "הבדיקה התמקדה רק בסוגיית טוהר המפקד ותו לא - המיפקד היה תקין. במהלך הבדיקה נפסלו אלפי טפסים לא חוקים. אנו גאים על פעילותנו זו, ואסור לנו לעמוד מנגד לאור הממצאים הללו".

בנט התייחס לפרשה גם בעמוד הפייסבוק שלו: "לפני כחצי שנה נפתח מפקד למפלגת הבית היהודי. במהלך תקופת המפקד הגיעו לידיעתנו חדשות על טוהר תהליך הבחירות ועל פעילות קבלני קולות בלתי חוקיים בהיקפים גדולים. זה דבר בלתי חוקי אשר משחית מפלגות. זו אחת הרעות החולות של שיטת הפריימריז ולמערי זה הגיע גם אלינו".

"לאחר שהמידע הגיע אלי הוריתי על קיום בדיקה מקיפה של הנושא מול אותם קבלני קולות. בזכות תוצאות הבדיקה אכן נפסלו אלפי טפסים בלתי חוקיים על ידי ועדת המפקד. אני גאה על פעילותינו זו למען טוהר הבחירות והתנועה. בזכות פעולתנו המפקד נותר נקי. הסיפור אמנם לא נעים, אך חלק מפעילות ציבורית היא להתמודד מול תופעות לא-ראויות. אני מקווה שהבדיקה תיגמר מהר ככל האפשר, והסיפור הלא-נעים הזה יהיה מאחורינו".