סערת סלומיאנסקי נמשכת - בנט: "אסור לעמוד מנגד לאור הממצאים"

כשח"כ ניסן סלומיאנסקי, שעל פי החשד מעורב בקניית קולות, לצדו - התייחס היום יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לפרשה. "הבדיקה שהזמנתי התמקדה רק בסוגיית טוהר המיפקד", אמר. "נפסלו אלפי טפסים, אנו תומכים בכל חברינו". מוקדם יותר סלומיאנסקי פנה ליועמ"ש: זרז החקירה בענייני

בצל החשד לשחיתות בבית היהודי, התכנסה סיעת המפלגה בשעה 14:00 - שם הדגיש היושב ראש נפתלי בנט כי עד לתום החקירה יש לשמור על נאמנות לחברים הנחקרים. את הישיבה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בתקופת המיפקד בבית היהודי, הגיעו לידינו חשדות על פעילות קבלני קולות בהיקפים גדולים, והוריתי על בדיקה של הנושא", אמר ח"כ בנט בפתח דבריו. "הבדיקה התמקדה רק בסוגיית טוהר המפקד ותו לא - המיפקד היה תקין. במהלך הבדיקה נפסלו אלפי טפסים לא חוקים. אנו גאים על פעילותנו זו, ואסור לנו לעמוד מנגד לאור הממצאים הללו".

לדבריו, הממצאים הועברו לרשויות החוק: "בזה סיימנו את תפקידנו. אתמול פורסם שמתקיימת חקירה בנושא על ידי המשטרה ואני מקווה שהיא תסתיים. כל עוד קיימת חקירת משטרה על כולנו לתת גיבוי לכל החברים. אני מקווה שהבדיקה תסתיים במהרה והסיפור יהיה מאחורינו".

בנט התייחס גם למגעים הקואליציונים המתנהלים בימים אלה: "השבוע אני איש בשורות. המשא ומתן עוסק כרגע במהות בעמדות ובקווי יסוד ואלה חדשות טובות. נכנסנו לתהליך מהותי של משא ומתן לקראת הקמת ממשלה. אני מקווה שנקים ממשלה במהרה - זה אפשרי". הוא הדגיש כי הוא מעוניין לסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו להתמודד עם המשימות הכלכליות, המדיניות והביטחוניות הלא פשוטות שעומדות בפני המדינה.

סלומיאנסקי ליועמ"ש: "מצו וזרזו החקירה בענייני"

לאחר שהכחיש בתוקף את הפרשה, פנה היום ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי ליועץ המשפטי למממשלה עו"ד יהודה וינשטיין בבקשה לזרז את החקירה בעניינו. במקביל, סיעת העבודה מתכנסת בצל הפרשה. "מן הפרסומים בתקשורת, למד ח"כ סלומיאנסקי, כי שמו שורבב בחקירת משטרה הבודקת חשדות ל'קניית קולות', לכאורה, במהלך תקופת הבחירות המקדימות", כתבה לווינשטיין עו"ד רחל תורן, המייצגת את סלומיאנסקי.

"על מנת להסיר את העננה ולנקותו מכל חשד, ככל שיש כזה, מבקש ח"כ סלומיאנסקי למצות את החקירה, ככל שהיא נוגעת אליו, בהקדם האפשרי. מובן שהוא ישתף פעולה עם חקירה שכזו ויעמיד עצמו לרשות החוקרים, אם וכאשר יידרש לעשות כן", הוסיפה. היא הדגישה כי ח"כ סלומיאנסקי "משרת את הציבור קרוב ל-30 שנים במסירות רבה, הוא נקי מכל רבב וזוכה להערכה עמוקה בקרב הציבור הרחב".

נפתלי בנט לניסן סלומיאנסקי: "מחזק את ידיך"

הבוקר סלומיאנסקי אמר בביטחון שיושב ראש מפלגתו נפתלי בנט, הוא לא זה שהזמין נגדו חקירה, זאת בניגוד לפרסום אמש כי בנט שכר את החוקר הפרטי.

חבר הכנסת גם סיפר שיושב ראש המפלגה שוחח עמו אמש כדי לעודדו. "נפתלי בנט התקשר אליי כמו רוב חברי הסיעה, אולי כולם. הוא אמר שהוא מחזק את ידיי והיה אפילו הראשון שצלצל", גילה ח"כ סלומיאנסקי בריאיון לתכנית הבוקר של קשת. לדבריו, הוא זכה במקום ראשון ביושר ולא יודע עדיין מי אחראי ל'תפירת התיק', לטענתו: "אני לא חושב שזה קשור לנפתלי בנט. מי עשה את זה? לא יודע. זה סמוך מדי לסוף המשא ומתן הקואליציוני ואני מניח שכל אחד יכול לעשות את ההקשרים".

הוא ציין כי הוא יאפשר במסגרת חקירה משטרתית גישה לכל חשבונות הבנק שלו: "אני אעזור להם אפילו, לא תמצא שום דבר - נקי לחלוטין". בריאיון אמש למהדורה המרכזית הוא הבהיר כי "פתאום עכשיו מפיצים שמועות הזויות לחלוטין, שגם המפיץ הפריך אותן. בתקופה כזו של משא ומתן קואליציוני יש בעלי תפקידים שונים וכל השטח רוחש שמועות ורכילויות. אני מניח שיש כאלה שרוצים שאני לא אהיה בכיסא".

סערת סלומיאנסקי - סיקור מלא:

נפתלי בנט לניסן סלומיאנסקי: "מחזק את ידיך"

עדות מוקלטת חדשה בפרשת סלומיאנסקי

סלומיאנסקי על החשדות: "שקר וכזב"

בנט שכר החוקר נגד ח"כ סלומיאנסקי

ח"כ סלומיאנסקי שיחד קבלני קולות?