נפתלי בנט לניסן סלומיאנסקי: "מחזק את ידיך"

לאחר שדווח כי בנט הוא זה ששכר את החוקר נגד חבר מפלגתו ח"כ ניסן סלומיאנסקי, מעריך הבוקר סלומיאנסקי כי יושב ראש מפלגתו לא קשור לפרשה. "נפתלי בנט התקשר אליי כמו רוב חברי הסיעה, אולי כולם. הוא אמר שהוא מחזק את ידיי והוא היה אפילו הראשון שצלצל", סיפר הבוקר

בנט וסלומיאנסקי. הביע תמיכה (יח"צ)

סערת סלומיאנסקי: לאחר שאמש בריאיון למהדורה המרכזית הכחיש בתוקף חבר הכנסת מהבית היהודי את החשדות נגדו ואמר כי הוא לא יודע מי עומד מאחוריהן, הבוקר הוא אומר בביטחון שיושב ראש מפלגתו נפתלי בנט, הוא לא זה שהזמין נגדו חקירה, זאת בניגוד לפרסום אמש כי בנט שכר את החוקר הפרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר הכנסת גם סיפר שיושב ראש המפלגה שוחח עמו אמש כדי לעודדו. "נפתלי בנט התקשר אליי כמו רוב חברי הסיעה, אולי כולם. הוא אמר שהוא מחזק את ידיי והיה אפילו הראשון שצלצל", גילה ח"כ סלומיאנסקי בריאיון לתכנית הבוקר של קשת. לדבריו, הוא זכה במקום ראשון ביושר ולא יודע עדיין מי אחראי ל'תפירת התיק', לטענתו: "אני לא חושב שזה קשור לנפתלי בנט. מי עשה את זה? לא יודע. זה סמוך מדי לסוף המשא ומתן הקואליציוני ואני מניח שכל אחד יכול לעשות את ההקשרים".

הוא ציין כי הוא יאפשר במסגרת חקירה משטרתית גישה לכל חשבונות הבנק שלו: "אני אעזור להם אפילו, לא תמצא שום דבר - נקי לחלוטין". בריאיון אמש למהדורה המרכזית הוא הבהיר כי "פתאום עכשיו מפיצים שמועות הזויות לחלוטין, שגם המפיץ הפריך אותן. בתקופה כזו של משא ומתן קואליציוני יש בעלי תפקידים שונים וכל השטח רוחש שמועות ורכילויות. אני מניח שיש כאלה שרוצים שאני לא אהיה בכיסא".

"אם מתקשרים אליה, שתגיד שהיא התפקדה בעצמה"

במקביל, הקלטה חדשה שפורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", מחזקת את החשד למעורבות של קבלני קולות בפריימריז שנערכו בבית היהודי בנובמבר האחרון. השיחה נעשתה בין גורם במפלגה לבין קרובת משפחה של פעיל ציבור מוכר. אותו פעיל ובני משפחתו נהגו לפקוד מתפקדים עבור כמה מפלגות והתגייסו לסייע גם לבית היהודי בפריימריז הראשונים שנערכו בתולדות הסיעה הדתית-לאומית.

השיחה החדשה מעידה לכאורה על השיטה של קבלני הקולות: הם עודדו חברים להתפקד למפלגה מבלי לשלם את דמי ההתפקדות, זאת לאחר ששילמו עבורם את דמי החבר בניגוד לחוק. החברים החדשים במפלגה התבקשו רק לחתום על הטפסים ומישהו הוסיף את פרטי האשראי לחיוב לאחר מכן.

"אמא שלי אמרה שצריך למלא הכל, אבל שלא צריך למלא אשראי. נכון", נשמע גורם בבית היהודי בשיחה המוקלטת. "לא, לא, לא. כלום", השיבה לו אמו של קבלן קולות לכאורה. "אם מתקשרים אליה, אז שתגיד שהיא התפקדה, שתגיד שאני פקדתי אותה, ואם שואלים אותה אם היא שילמה, שתגיד 'שילמתי את 40 השקלים'", אמרה האם בשיחה.

"אנחנו שבועיים נתנו אשראי או צ'ק פתוח, היום קמתי מוקדם ועשיתי 60 מתפקדים בשלוש שעות", הוסיפה קרובת משפחתו של קבלן הקולות בהקלטה החדשה שנחשפה.

סערת סלומיאנסקי - סיקור מלא:

עדות מוקלטת חדשה בפרשת סלומיאנסקי

סלומיאנסקי על החשדות: "שקר וכזב"

בנט שכר החוקר נגד ח"כ סלומיאנסקי

ח"כ סלומיאנסקי שיחד קבלני קולות?