עדות מוקלטת חדשה בפרשת סלומיאנסקי חושפת את השיטה של קבלני הקולות

הפרשה מסתעפת: קלטת חדש ובה עדות אמו של קבלן קולות לכאורה מסבכת את ח"כ סלומיאנסקי וחושפת את השיטה של קבלני הקולות לגייס תומכים תמורת כסף. אמש הבהיר חבר הכנסת מהבית היהודי: "הכל נראה לי הזוי לחלוטין"

עדות חדשה מסבכת את סלומיאנסקי (חדשות 2)

פרשת סלומיאנסקי מסתעפת: לאחר שאמש נחשפו במהדורה המרכזית תמלילי השיחות של קבלן הקולות אביחי אמרוסי המפלילות לכאורה את חבר הכנסת מהבית היהודי בתשלום של כספים עבור קולות, נחשפת קלטת נוספת שמסבכת את מי שהגיע למקום הראשון בפריימריז של המפלגה - כך דיווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה החדשה, המחזקת את החשד למעורבות של קבלני קולות בפריימריז שנערכו בבית היהודי בנובמבר האחרון, מתועדת שיחה שנעשתה בין גורם במפלגה לבין קרובת משפחה של פעיל ציבור מוכר. אותו פעיל ובני משפחתו נהגו לפקוד מתפקדים עבור כמה מפלגות והתגייסו לסייע גם לבית היהודי בפריימריז הראשונים שנערכו בתולדות הסיעה הדתית-לאומית.

ההקלטה החדשה: "אם מתקשרים אליה, שתגיד שהיא התפקדה בעצמה"

השיחה החדשה מעידה לכאורה על השיטה של קבלני הקולות: הם עודדו חברים להתפקד למפלגה מבלי לשלם את דמי ההתפקדות, זאת לאחר ששילמו עבורם את דמי החבר בניגוד לחוק. החברים החדשים במפלגה התבקשו רק לחתום על הטפסים ומישהו הוסיף את פרטי האשראי לחיוב לאחר מכן.

"אמא שלי אמרה שצריך למלא הכל, אבל שלא צריך למלא אשראי. נכון", נשמע גורם בבית היהודי בשיחה המוקלטת. "לא, לא, לא. כלום", השיבה לו אמו של קבלן קולות לכאורה. "אם מתקשרים אליה, אז שתגיד שהיא התפקדה, שתגיד שאני פקדתי אותה, ואם שואלים אותה אם היא שילמה, שתגיד 'שילמתי את 40 השקלים'", אמרה האם בשיחה.

"אנחנו שבועיים נתנו אשראי או צ'ק פתוח, היום קמתי מוקדם ועשיתי 60 מתפקדים בשלוש שעות", הוסיפה קרובת משפחתו של קבלן הקולות בהקלטה החדשה שנחשפה.

50 אלף דולר בתוך חפיסות סיגריות? סלומיאנסקי מכחיש

בהקלטה נוספת שנחשפה אתמול במהדורה המרכזית, נשמע קולו של אביחי אמרוסי, פוקד מרכזי במפלגת הבית היהודי - שלטענתו העביר סלומיאנסקי מזומנים כשהם עטופים בחפיסות סיגריות. "אני יודע דברים שאם אני אספר אותם - לא יאמינו לי", נשמע אמרוסי בהקלטה. "50 אלף דולר בתוך שני פאקטים של סיגריות מסוג מרלבורו ". כשנשאל האם חבר הכנסת הוא זה שהעביר בעצמו את הכסף, השיב: "כן".

אמש הכחיש ח"כ סלומיאנסקי בתוקף את החשדות נגדו, שלפיהן שילם לכאורה עבור קולות בפריימריז של מפלגת הבית היהודי. "הכל נראה הזוי לחלוטין, מעולם לא דבק בי רבב", הוא הגיב לראשונה לפרשה החמורה בראיון לחדשות 2.

סלומיאנסקי עומת עם העדות המוקלטת של קבלן הקולות, שלפיה הוא שילם לכאורה עשרות אלפי דולרים במזומן תמורת קולות בבחירות המקדימות בבית היהודי, והצהיר כי הוא כלל לא מכיר את האדם המוקלט. "הוא נכנס, אמר שהוא רוצה לעזור לי", אמר חבר הכנסת. "בפועל הוא לא עשה שום דבר ולא היה פעיל אצלנו. לא היה שום הסכם בינינו".

"לאחרונה הופצו שמועות כאילו קניתי קולות בפריימריז. אלו שמועות הזויות, הכל שקר וכזב", הבהיר סלומיאנסקי, שחזר למשכן לאחר קדנציה בה לא כיהן כח"כ לאחר שהפתיע במיקום גבוה במיוחד ברשימת הבית היהודי. "אני נמצא במערכת הציבורית 21 שנה כראש רשות, שתי קדנציות וחצי שהן תשע שנים בכנסת ומעולם לא דבק בי רבב".

"פתאום עכשיו מפיצים שמועות הזויות לחלוטין, שגם המפיץ הפריך אותן. בתקופה כזו של משא ומתן קואליציוני יש בעלי תפקידים שונים וכל השטח רוחש שמועות ורכילויות. אני מניח שיש כאלה שרוצים שאני לא אהיה בכיסא", אומר חבר הכנסת.