בנט שכר את החוקר הפרטי נגד חבר הכנסת סלומיאנסקי

לאחר פרסום ההקלטות שבהן נטען כי מספר 3 ברשימת הבית היהודי לכנסת ה-19 שיחד, לכאורה, קבלני קולות וכך פילס את דרכו לצמרת - נחשף כי מי שאחראי לשכירתו של החוקר הפרטי שהתחזה לתורם הוא לא אחר מאשר יושב ראש התנועה, נפתלי בנט. האזינו להקלטות המפלילות של קבלני הקולות

פרשת החשד לקניית קולות של מתפקדי הבית היהודי על ידי ח"כ ניסן סלומיאנסקי מסתעפת: שני קבלני קולות תועדו מספרים כי חבר הכנסת קנה מהם קולות בפריימריז בכסף מזומן, ומתברר כי מי שהביא את החומר הוא חוקר פרטי ששכר נפתלי בנט - מנהיג המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלושה חודשים, עם תום הפריימריז, הכה חבר הכנסת סלומיאנסקי בהלם את חברי הבית היהודי כשזכה במקום הראשון. התיעוד שלפניכם מסביר, לכאורה, כיצד פילס את דרכו לצמרת רשימת המפלגה לכנסת.

אביחי אמרוסי, מנהל ישיבה מנתניה, סיפר בשיחה גלויה מאוד עם אדם שמתחזה לתורם על דרך מקורית להשיג תקציבים לישיבה שלו - מפקד המוני לבית היהודי בתמורה לתשלום במזומן מסלומיאנסקי.

 

(חדשות 2)

"זה לא חוקי, אבל הכל נרשם"

כשנשאל כמה אנשים פקד, השיב אמרוסי: "4,000 איש. זה יוצא 160 אלף שקלים". הוא הוסיף, כי "כשאני רואה נפקדים, אני אומר: 'זה הזמן לחלוב אותם'". בהמשך, נשמע מנהל הישיבה כשהוא מציין מפורשות את שמו של חבר הכנסת מהבית היהודי. "מי שצריך לעזור לנו זה ניסן סלומיאנסקי. הוא מתמודד ואני עשיתי איתו הסכם שלפיו האנשים שלי יעזרו לו והוא ישלם כסף לישיבה בסכום של 250 אלף שקלים. כמו גבר הוא הביא לנו את הכסף".

"אני יודע דברים שאם אני אספר אותם - לא יאמינו לי", נשמע אמרוסי בהקלטה.  "50 אלף דולר בתוך שני פאקטים של סיגריות מסוג מרלבורו ". כשנשאל האם חבר הכנסת הוא זה שהעביר בעצמו את הכסף, השיב: "כן". לשאלה כמה אנשים פקד, השיב אמרוסי: "פקדתי המון אנשים ועשיתי איתו הסכם, האנשים שלי יעזרו לך ואתה תעזור לנו עם 250 אלף שקל. הוא כבר העביר חצי מהסכום, נתן לנו איזו הלוואה, כמו גבר הביא לנו את הכסף".

"זה לא חוקי, אבל הכל רשום". אמרוסי (חדשות 2)

במהלך ההקלטה, נשמע מנהל הישיבה כשהוא מציין כי מדובר בפעולות שאינן חוקיות בעליל. "זה שהם נותנים את הכסף - זה אסור להם", אמר. "זה לא חוקי לשלם. אז אם הוא מחר יגיד לי שהוא לא מכיר אותי - אין בעיה, הכל רשום והכל מסודר".

חבר מועצת העיר ת"א לשעבר: קיבלתי חבילות של כסף

גם חבר מועצת העיר תל אביב לשעבר, דוד עזרא, איש ש"ס, סיפר על מפקד נרחב שערך בבית היהודי והודה גם הוא בסכומי כסף גדולים שקיבל מסלומיאנסקי ואנשיו, בתמורה לתמיכה בפריימריז. "הוא משלם כסף לאנשים", אמר. "מי שרוצה להיבחר - צריך להשקיע". כשנשאל מהו הסכום שאותו העביר לכאורה חבר הכנסת, השיב: "חבילות. לא אנקוב בסכום".

פרקליטו של אביחי אמרוסי, עורך הדין רובי שרעבי, ציין כי "השאלה שבמוקד היא כיצד קונה, לכאורה, פוליטיקאי בכיר את מקומו בצמרת המפלגה ולאחר מכן אפילו בכיסא בממשלה באמצעות תשלום של סכומי כסף אדירים".