פעילי ליכוד לנתניהו: "צרף את בנט ולפיד לממשלה"

פעילים מרכזיים בליכוד יצאו הבוקר בקריאה לראש הממשלה נתניהו לפעול למען כניסתם של לפיד ובנט לממשלתו הבאה. "הציבור רוצה ממשלת מרכז ימין אזרחית ולא ממשלה סוציאליסטית עם הפנים לכיוון משא ומתן מדיני", טענו הפעילים

"פעל למען צירופם", נתניהו (רויטרס)

בסוף השבוע יצטרך להציג בנימין נתניהו את ממשלתו החדשה או לבקש ארכה של 14 ימים נוספים מהנשיא. בינתיים הוא מתקשה לגבש קואליציה וההסכם היחידי שהשיג נחתם בשבוע שעבר עם התנועה. על הרקע הזה יוצאים היום פעילים בליכוד ביתנו בקריאה לראש הממשלה לפעול למען צירופם של חברי הכנסת נפתלי בנט ויאיר לפיד לממשלה. יחד עם זאת, אומרים הפעילים כי "על נתניהו להעמיד אותם בפרספקטיבה הנכונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילים, יואב קיש, משה איפרגן, ברק שרעבי ואריק זיו, שהחתימו עצומה למען הנושא בשבוע שעבר, פרסמו בעמוד הפייסבוק של פעילי הליכוד "ליכודניק", מודעה הקוראת למפלגה "להפסיק את ההלקאה העצמית", כהגדרתם, וטענו כי "הציבור רוצה ממשלת מרכז ימין אזרחית ולא ממשלה סוציאליסטית עם הפנים לכיוון משא ומתן מדיני", תוך שהם רומזים על כוונתו כביכול של נתניהו לצרף את החרדים ואת יחימוביץ' והעבודה לממשלה בתמורה לתיק האוצר.

הפעילים הוסיפו כי "יש להעמיד את חבר הכנסת נפתלי בנט בפרספקטיבה הנכונה. אם הבית היהודי לא ייכנס לקואליציה עם הליכוד הרי שלא מדובר בפוליטיקה חדשה אלא בפוליטיקה ישנה ובעצם יבצע מהלך של 'הונאת מצביעים'".

בנוגע לברית החזקה בין בנט ללפיד ולתקיפת בנט את ההסכם הקואליציוני עם לבני, טענו הפעילים בקריאתם כי "על זה נאמר 'הפוסל במומו פוסל'. אם בנט חבר ללפיד, שמחזיק בהשקפת עולם דומה לזו של לבני, אז מה לו כי ילין? זאת ועוד, אם הבית היהודי היו משיבים להצעה הראשונית שניתנה להם הרי שאולי כניסתה של התנועה הייתה נמנעת. מלבד זאת וחשוב להדגיש כי בכניסתה של לבני לממשלה לא הפר נתניהו שום הבטחה".

פעילי הליכוד סיכמו את דבריהם וכתבו כי "על שלושת המנהיגים - נתניהו, בנט ולפיד - להתכנס בחדר אחד ולמצוא את המכנה המשותף עד שייצא עשן לבן, מפני שמדובר בעתיד שלנו כאן. עיני העם נשואות אליהם".