גורמים בליכוד ביתנו: "קרובים להסכם עם בנט ולפיד"

בליכוד ביתנו הביעו אופטימיות בנוגע למגעים המתנהלים עם הבית היהודי ויש עתיד סביב המתווה לשוויון בנטל. בליכוד טוענים כי אנשיו של בנט הביעו הסכמה בנוגע למתווה "קנדל משופר". לעומת זאת בבית היהודי טוענים: "הדרך להסכם רחוקה"

"קרובים להסכם", לפיד, בנט ונתניהו (AP רויטרס)

גורמים בליכוד ביתנו טוענים כי צוות המשא ומתן הקואליציוני של המפלגה קרובים מאוד לחתימה על הסכם עם הבית היהודי ויש עתיד, כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". אותם גורמים טענו שמפלגתו של לפיד הביעה את הסכמתה כי אנשי הבית היהודי יישאו ויתנו עם אנשי הליכוד ביתנו על מתווה השוויון בנטל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ההסכם המתקרב צפוי להתבסס על מתווה קנדל משום שלטענת הליכוד ביתנו "מתווה לפיד אינו רלוונטי יותר". בשלב זה הדיונים עוסקים ב"מתווה קנדל משופר" המשלב את עקרונות הבית היהודי ויש עתיד בנוסח יותר מרוכך.

לעומת טענות הליכוד ביתנו על הסכם קרוב, בבית היהודי אומרים כי הדרך להסכם עדיין רחוקה ובימים הקרובים יציגו אנשי המפלגה מתווה שמוסכם גם על הבית היהודי וגם עליהם. בשלב זה לא ידוע האם המתווה יכלול את שאלת גיוס הציבור הערבי כפי שמעוניינים בבית היהודי.

אמש פרסם בנט הסבר רשמי לסיבה שהביאה אותו לברית עם ח"כ יאיר לפיד. "מדוע נוצר התיאום עם יאיר לפיד? בגלל החלטת הליכוד להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה", הסביר. "לולא תיאום זה, הייתה קמה ממשלת לבני-קדימה-ש"ס-יש עתיד-ליכוד, ללא הציונות הדתית. תיאום זה שינה את המפה, ואילץ את הליכוד להכניס את הבית היהודי", טען.

העובדה שבנט מרגיש צורך להסביר את הברית עם לפיד, מראה שבנט ער לביקורת ההולכת וגוברת בתוך המחנה שלו על הברית עם מפלגת יש עתיד, ועל העובדה שהוא עדיין לא נכנס לממשלתו של נתניהו.

מתח בתנועה: "הייתה הפרת אמון"

ח"כ עמרם מצנע תיאר אתמול לראשונה את היחסים העכורים בינו לבין הבא אחריו במפלגת "התנועה", ח"כ עמיר פרץ. "הבעיה היא לא ביני לבין מס' 3 (פרץ). הבעיה היא בין יושבת ראש 'התנועה' (לבני) לביני", אמר בריאיון לתכנית "חמש בערב" בגלי צה"ל. "אני חושב שהייתה פה הפרת אמון, ויותר מזה לא אוסיף".

ובכל זאת, מצנע הוסיף והתייחס גם להחלטתו לחזור לפוליטיקה ולמשכן הכנסת. "אני לא מצטער על ההרפתקה הזאת", הדגיש. "שמעתי על ספקולציות ש'אולי מצנע יתפטר ויביא גאולה למס' 7' (יואל חסון). זה לא יקרה. אני בכנסת. נבחרתי בזכות, ובכוונתי להיות חבר כנסת. זו החלטתי, וזו התחייבותי לאותם בוחרים רבים שבחרו ב'תנועה' בזכותי. אני כמובן אעשה הכל כדי להשפיע כחבר כנסת על המציאות הכל-כך קשה שבפניה אנחנו ניצבים".

כשנשאל אם הוא מאמין בכל זאת בסיכוייו להיות שר בממשלה הבאה, מצנע ענה מיד כי הוא "מעדיף לא לעסוק בענייני קואליציה. ניתן לזמן לעשות את שלו", אמר. "נדמה לי שאנחנו עוד רחוקים מהרכב הממשלה, אם וכאשר תקום. ניתן לדברים להתפתח מעצמם".