בנט מסביר: "התיאום עם לפיד – כדי להיכנס לממשלה"

האם הברית בין בנט ולפיד מתחילה להיחלש? יושב ראש מפלגת הבית היהודי פירסם הערב סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו ובו פירט את הסיבות ל"תיאום" בינו לבין יושב ראש מפלגת יש עתיד. "לולא תיאום זה, הייתה קמה ממשלה ללא הציונות הדתית", אמר

מסביר את עצמו. בנט (מתוך פייסבוק)

ח"כ נפתלי בנט פירסם הערב הסבר רשמי לסיבה שהביאה אותו לברית עם ח"כ יאיר לפיד. "מדוע נוצר התיאום עם יאיר לפיד? בגלל החלטת הליכוד להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה", הסביר. "לולא תיאום זה, הייתה קמה ממשלת לבני-קדימה-ש"ס-יש עתיד-ליכוד, ללא הציונות הדתית. תיאום זה שינה את המפה, ואילץ את הליכוד להכניס את הבית היהודי", טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדה שבנט מרגיש צורך להסביר את הברית עם לפיד, מראה שבנט ער לביקורת ההולכת וגוברת בתוך המחנה שלו על הברית עם מפלגת יש עתיד, ועל העובדה שהוא עדיין לא נכנס לממשלתו של נתניהו.

בנט רוצה לומר שהאחראי להקמת הברית הזו הוא ראש הממשלה, בכך שדחה את בנט מלכתחילה. המסר שבנט מנסה להעביר לקהל בוחריו הוא ש"בשונה ממה שנדמה, לא לפיד משתמש בנו. אנחנו אלה שמשתמשים בו. לולא הברית הזאת, הייתה קמה ברית בין נתניהו ללפיד".

הדברים אמנם הופנו לאוזן הימנית, אבל גם לפיד שומע אותם ולא ברור מה הוא בדיוק חושב עליהם.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מפלגת הבית היהודי הייתה הראשונה שקיבלה הצעה להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו. ההבטחה המרכזית של מפלגת הבית היהודי לבוחריה הייתה שהיא תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו ותחזק אותו מימין. כרגע הדבר היחידי שמונע הקמת ממשלה עם רוב למחנה הלאומי זה הסירוב של הבית היהודי להצטרף לממשלת המחנה הלאומי בראשות נתניהו. רה"מ קורא להקמת ממשלה עם רוב למחנה הלאומי ומזמין אליה גם את מפלגת יש עתיד".