מופז ביקש את תיק הביטחון - ונדחה

יושב-ראש קדימה דרש השבוע מהליכוד-ביתנו למלא את מקומו של אהוד ברק ונענה בשלילה. זמן קצר אחר כך, חבר ל"ברית" בנט-לפיד שמערימה קשיים בדרכו של נתניהו לקראת הרכבת ממשלתו השלישית. השר סילבן שלום: "מי היה מאמין שבנט יצטרף לגוש השני?"

המשא-ומתן הקואליציוני עדיין לא נחלץ מהמבוי הסתום שאליו נקלע, אבל הערב התברר כי "הצלע השלישית" בברית יש עתיד-הבית היהודי - שאול מופז - החליט להצטרף ל"פלונטר" שמקשה על נתניהו להרכיב את ממשלתו השלישית - אחרי שדרישתו לקבל לידיו את תיק הביטחון נדחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע, אל הישיבה עם נציגי צוותי המשא-ומתן של הליכוד-ביתנו, הגיע נציגו של מופז - עו"ד אלון גלר. הוא הציג את דרישתו להתמנות לשר הביטחון - וזכה כבר במקום לתשובה שלילית. כבר עם צאתו מהמפגש נרקמה הצטרפותו לחזית העמדות המתואמות בין נפתלי בנט ליאיר לפיד.

הערב, ב"אולפן שישי" עם דני קושמרו, התראיין בנושא השר סילבן שלום (הליכוד-ביתנו) והתייחס למאמצי הרכבת הממשלה. "נתניהו היה יכול לבחור בדרך הקלה ולהקים ממשלה של המחנה הלאומי, אבל אז היו אומרים שזו פלגנות", הוא אמר - והוסיף: "במקום זה, הוא בחר את הדרך הקשה - להקים ממשלת אחדות רחבה עד כמה שניתן. זה מה שהציבור רצה".

שלום תקף בחריפות את יושב-ראש הבית היהודי בנט והטיל ספק בכנות הצהרותיו שלפיהן יתייצב לימין הליכוד בהקמת הממשלה: "נתניהו זימן אותו אחרון מכיוון שהיה מובן מאליו שהוא ילך איתו - כך הוא אמר לפני הבחירות וסימן לכך היה גם אחר כך, כשהמליץ על נתניהו להרכיב את הממשלה. מי היה מאמין שהוא ילך לגוש השני?".