לפני השבת: אנשי רה"מ בסבב פגישות

הדרך להרמת הממשלה החדשה נראית קשה מתמיד ואנשי נתניהו ממשיכים גם היום במגעים הקדחתניים שנועדו להגיע להבנות עם השותפות העתידיות לקואליציה. נציגי המשא ומתן של הליכוד ביתנו נפגשים היום עם אלה של הבית היהודי במטרה לנסות ולפרק את הברית עם "יש עתיד". בהמשך הם צפויים להיפגש עם אנשי ש"ס

נתניהו ובנט. יגיעו להבנות? (חדשות 2)

המחלוקות בשיאן - והמגעים נמשכים: צוותי המשא ומתן של הליכוד ביתנו נפגשים גם היום עם אנשי הבית היהודי בניסיון להגיע להבנות בכל האמור לכניסה אפשרית לממשלה השלישית שינהיג ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהמשך ולפני כניסת השבת צפויים אנשי ראש הממשלה להיפגש גם עם נציגי ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיחות בכפר המכביה נערכות על רקע חילוקי הדעות הקשים וחוסר האמון הרב השורר בין הצדדים, זאת לאור המחויבות של יו"ר "הבית היהודי" ח"כ נפתלי בנט ליו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד במסגרת הברית המשותפת ביניהם. כעת השיחות סבוכות בנט מחויב גם ליו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז ש'צורף' אמש לברית עם לפיד בפגישה חשאית שנערכה בביתו של בנט ברעננה.

בפגישה שנערכה אתמול ונמשכה שעות, סיכמו השלושה על איחוד כוחות מול ראש הממשלה על בסיס עקרון השוויון בנטל, עליו הם מסכימים. לדבריהם, נתניהו מעוניין בחרדים בממשלתו ולכן בחר לוותר על קידום נושא השוויון בנטל. עוד העריכו השלושה כי בסופו של דבר, וככל שהמועד האחרון להקמת ממשלה חדשה יתקרב, ייאלץ נתניהו "להיכנע" ולוותר על החרדים כדי להקים ממשלה יחד איתם.

גורמים בליכוד העריכו היום כי בסופו של דבר ייאלץ ראש הממשלה 'להיכנע' ולשלב בממשלתו את בנט ולפיד יחד עם שאול מופז, תוך ויתור על שותפיו הטבעיים מהמפלגות החרדיות. הגורמים העריכו כי נתניהו יעשה זאת אם יבין שאין לו אפשרות אחרות להקמת ממשלה וכדי למנוע מצב של הליכה לבחירות חוזרות בתוך 3 חודשים.

"שנה הסעיף המסמיך את לבני לנהל המו"מ"

לבני ונתניהו מכריזים על שיתוף פעולה, השב (חדשות 2)
בפגישה היום צפויים נציגי הבית היהודי לדרוש מנציגי הליכוד לשנות את הסעיף בהסכם הקואליציוני שנחתם עם סיעת "התנועה", לפיו ציפי לבני, המיועדת לכהן כשרת המשפטים הבאה, תהיה אחראית על ניהול המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים. בהסכם בין הליכוד-ביתנו ל"תנועה" נקבע כי לבני תוסמך על ידי נתניהו לנהל את השיחות מול הפלסטינים - עיקרון שאינו מקובל על הבית היהודי ושגורם בפועל לתסבוכת גדולה עוד יותר בניסיון להגיע להבנות.

מאוחר יותר היום, צפויים נציגי המו"מ של הליכוד להיפגש גם עם נציגי ש"ס ולבחון האם ניתן כבר בזמן הקרוב לסכם על עקרונות של כניסה לממשלה עם המפלגה החרדית - וכך ליצור לחץ על לפיד, בנט ומופז . במצב כזה, הקמת ממשלה או הליכה לבחירות חדשות תהיה תלויה בהם בלבד.